Dawny klimat połączymy z nowością – Song of Songs reaktywacja! [wywiad]

Song of Songs 2017

Po latach przerwy Song of Songs powraca! Festiwal, który gromadził najlepsze zespoły polskiej (i nie tylko) sceny CCM chce znów zaistnieć na koncertowej mapie Polski. Czy się im uda? Jak będzie wyglądało nowe SoS? Czy trafi bardziej do starych, czy też nowych fanów? Mamy nadzieję, że tak – przeczytajcie nasz wywiad z rzecznikiem Festivalu – Piotrem Lisem.

Zobacz co będzie się działo w roku 2018: Song of Songs Festival 2018 – Toruń

Chrześcijańskie Granie: Song of Songs to dla wielu osób czas i miejsce wyjątkowe. Oni wiedzą dlaczego. A czy Wy wiecie?

Piotr Lis – rzecznik SoS: Zgadza się, dla wielu osób festiwal Song Of Songs to wyjątkowe wydarzenie. Od ostatniej edycji naszego festiwalu minęło 7 lat. To niemało, a mimo to regularnie spotykamy się z dowodami pamięci i sympatii. Myślimy, że przez lata działania Song Of Songs w Toruniu udało się stworzyć imprezę z jednej strony kultową, a z drugiej autentyczną. Taką, która zapisała się w sercach ludzi ze względu na niesamowity klimat wynikający z połączenia wymiaru duchowego, religijnego i kulturalnego tej imprezy. I to właśnie według nas czyni ją wyjątkową.

Myślę, że wiele osób zadaje sobie pytanie – czym będzie nowe Song of Songs? Powrotem do wspomnień, czy czymś zupełnie nowym?

Chcemy nawiązać do wspomnień ale, będziemy starali się nadać nowy wymiar festiwalowi, minęło sporo lat. Nasza publiczność dorosła (mamy świadomość, że pojawi się nowa), a my jesteśmy bardziej doświadczeni. Festiwal odbywa się tradycyjnie w Toruniu, ale już w zupełnie nowym miejscu. Dlatego tegoroczna edycja chociaż nawiązuje do wspomnień sprzed lat, to przede wszystkim ma być otwarciem nowego rozdziału, tym bardziej, że pracujemy już nad przyszłoroczną edycją. Jesteśmy przekonani, że to nie będzie jednorazowy powrót, a Song Of Songs ponownie na trwałe wpiszę się w harmonogram wakacyjnych wydarzeń w Toruniu.

Organizatorem jest SOS Music – czy są te same osoby, które robiły „stare” Song of Songs, czy jest to zupełnie nowa ekipa?

Dla firmy SOS MUSIC, organizacja festiwalu Song Of Songs to były początki i korzenie, co ma swoje odzwierciedlenie w jej nazwie. Dziś SOS MUSIC ma niemalże 20 lat doświadczenia. Trzon firmy to wciąż te same osoby, które odpowiadały za powstanie poprzednich edycji festiwalu. Jednakże nie stoimy w miejscu i przez te lata rozwijaliśmy się jako firma, tworząc wiele wydarzeń muzycznych, sportowych, kulturalnych i innych. Cieszmy  się, że ponownie możemy tworzyć to, od czego zaczynaliśmy.

Dlaczego wybraliście akurat takich artystów? Jaki był klucz doboru? Czy znów będzie podział na dużą i małą scenę?

Wiele gwiazd tegorocznej edycji grało już na Song Of Songs, nie potrafiliśmy sobie wyobrazić naszego powrotu bez nich. W tym roku zagrają z nami m.in. 2tm23, Maleo Reggae Rockers, Mietek Szcześniak, którzy wielokrotnie grali na naszej scenie. Oczywiście nie zamykamy się tylko w obrębie artystów, którzy występowali u nas przed laty. W naszym repertuarze mamy też zupełnie nowych wykonawców, takich jak Michał Rassek, czy gwiazda specjalna z Włoch – Siostra Cristina Scuccia, która zdobyła serca fanów na całym świecie swoim występem i zwycięstwem w programie telewizyjnym The Voice of Italy. To oczywiście nie wszyscy artyści, jeśli chcecie poznać wszystkich, zapraszamy na nasz fanpage na FB: https://www.facebook.com/songofsongsfest. W tym roku koncerty odbędą się tylko na dużej scenie, ale głęboko wierzymy w to, że mała scena wróci na Song Of Songs już w przyszłym roku.

Poprzednie Song of Songs odbywały się w fosie toruńskiego zamku? Dlaczego przenieśliście się w nowe miejsce?

Toruń przez ostatnie lata mocno się zmienił, dotyczy to również infrasatruktury. Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to wyjątkowy obiekt światowej klasy doceniany przez muzyków, architektów, czy specjalistów od produkcji telewizyjnej. Wcześniej tego miejsca nie było na mapie Torunia, ale teraz jest i postanowiliśmy wykorzystać ten piękny budynek przy samym centrum miasta dla potrzeb naszego festiwalu.

Gdybyś miał wybrać jedną, jedyną rzecz, dla której warto pojawić się 14 i 15 lipca 2017 na Song of Songs byłaby to…

Oczywiście atmosfera i niezwykły klimat, który tworzą publiczność wspólnie z gwiazdami naszej sceny. Okres wakacyjny sprzyja temu by na festiwalu pojawiło się wielu młodych ludzi szukających świetnej zabawy w sprawdzonym towarzystwie. Wierzymy, że tak właśnie będzie. Wszystkich, bez wyjątku serdecznie zapraszamy na Song Of Songs Festival 2017! Już 14 i 15 lipca w Toruniu. Bądźcie z nami, a wspólnie stworzymy coś niezapomnianego!

Song of Songs Festival – garść historii

– jest to największy w Europie festiwal muzyki chrześcijańskiej, odbywał się co roku w fosie zamku krzyżackiego w Toruniu (lata 1998 – 2010). Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu byli Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła, a jego rzecznikiem prasowym – ks. Dariusz Iwański. Dyrektorem artystycznym pierwszej edycji festiwalu był Jan Pospieszalski, a kolejnych edycji Tomasz Kępiński.

Na festiwalu wystąpili m.in. 2Tm2,3, 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach, Anastasis, Armia, Antonina Krzysztoń, Arka Noego, Beata Bednarz, Chili My, Full Power Spirit, Joszko Broda, Magda Anioł, Maleo Reggae Rockers, Mate.O, Mietek Szcześniak, Przecinek, Raz, Dwa, Trzy, Trzecia Godzina Dnia, Tomasz Żółtko, Pneuma, Lao Che.

Może Ci się również spodoba