Hiob – 33 kroki i 12/12

Hiob - 33 kroki i 12/12 front okładkiPo bardzo dobrze przyjętej debiutanckiej płycie „Styl Południowo – Wschodni” krakowski raper kazał długo czekać na nowe kawałki. Najnowsze dziecko rapera Hioba, przynosi powrót do korzeni. Więcej śpiweu, więcej gitar i nieco reggae. Płyta „33 kroki i 12/12” to podsumowanie 34 lat życia. Rapowane kawałki coraz częściej przeplata śpiew i żywe instrumenty. Płyta ukazała się pod patronatem Chrześcijańskiego Grania.

 

Tomek rozpoczął też akcję „Świeć przykładem” – do każdego egzemplarza swojej nowej płyty „33 kroki i 12/12” otrzymacie opaskę odblaskową.

„Jako kierowca i jako pieszy niejednokrotnie spotkałem się z sytuacją nagle „wydobywającego się spod ziemi” człowieka w środku nocy, ubranego na czarno, o promilach we krwi już nie wspominając” – mówi Tomek. – „Uważam, że przepis który zobowiązuje pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym do noszenia elementów odblaskowych jest jak najbardziej potrzebny i nie powinien być martwym przepisem. Stąd ten pomysł” – dodaje. „Chodzi też o promowanie postawy świadectwa i dobrego przykładu dla innych. Celem jest świętość. Jeśli mamy zmieniać Świat, Ojczyznę i nasze otoczenie, to najlepiej zacząć od siebie” – wyjaśnia Hiob.

Ale płyta warta jest uwagi nie tylko ze względu na akcję. Znajdziemy na niej 10 utworów + 1 bonusowy, utrzymanych w stylu hip-hopowym, ale na pograniczu z innymi gatunkami muzyki. Usłyszycie tutaj także sporo śpiewu, nieco reggae, a nawet HC. Jeśli kilka miesięcy temu słyszeliście tytułowe „33 kroki” to możecie się zdziwić. Nowa wersja jest bardzo zmieniona w stosunku do tej z singla promującego płytę. Nie zabrakło też, podobnie jak poprzednio (kawałek CHWDP z płyty „Styl Południowo – Wschodni”) kontrowersji – na nowym krążku znajdziecie wiele mówiący utwór „F.A.K”.

No to warto kupić, czy nie?

Na pytanie, czy warto było tyle czeka można odpowiedzieć twierdząco, choć nie bez uwag. Przydałoby się też, aby hip-hopowym zwyczajem zaprosić innych raperów do wykonania kilku kawałków. Poza Lucy i Wiecznym nie znajdziemy tu zbyt wielu urozmaiceń. Ale może to dobrze? Płytę można z czystym sumieniem polecić

Kup płytę Hioba już dzisiaj na www.chrzescijanskiegranie.pl >>>

Zobaczcie sami jak Hiob opowiada o swojej płycie:

Spis utworów:

1. Inspiratum (scretch: Pan Zimna Łapa)
2. G.O.D
3. F.A.K (feat. Lucy)
4. Pif -Paf (cuty: Dj Freezby)
5. Trzech Muszkieterów
6. Depresja
7. 13 (cuty: Pan Zimna Łapa)
8. 33 kroki i 12/12
9. Spiritual Rap (feat. Wieczny, scretch: Dj Wake Up)
10. Niedzielna Piosenka

BONUS:
11. Pif – Paf (Acoustic Live Radio RDN)

okladka_hiob_tyl_www

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 2016/08/23

    […] „To niesamowite doświadczenie! Dla każdego z nas był to pierwszy raz! Cały dzień był wyjątkowy! Rozmowy w aucie, świadectwa, wspólne poznawanie. Potem 7 godzin przed kamerą i „zwiedzanie” Częstochowy. Tego dnia Pan Bóg miał dla nas więcej niespodzianek! Choćby spotkanie ks. Kuby Bartczaka- rapującego księdza i zaproszenie nas na scenę! Jak się okazało koncert „leciał” na żywo w Telewizji Trwam i Radio Maryja! Total! Dobrze że przez te 7 godzin nawijaliśmy przed kamerą te swoje zwrotki, dzięki temu znaliśmy je na pamięć i daliśmy radę! To wyjście na scenę było takim chrztem Muodych Kotów! Chłopaki nie występowali jeszcze przed tak wielką publicznością, a FALAMIR to chyba pierwszy raz rapował publicznie!” – mówił o kręceniu klipu Hiob (polecamy jego ostatnią płytę „33 kroki i 12/12”). […]