Kabaret Pod Egidą w Dobrym Miejscu – relacja!

Pietrzak07.02.15_Dobre_Miejsce8

 

W sobotę 7 lutego A.D. 2015 w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na warszawskich Bielanach, przy wypełnionej do ostatniego miejsca łącznie z balkonami Auli im. bł. ks. J. Popiełuszko, wystąpił legendarny Kabaret Pod Egidą w pełnym składzie z muzykami. Na przestrzeni ponad sześcioletniej współpracy kabaretu z centrum kultury był to jubileuszowy 10. występ na scenie Dobrego Miejsca.

 

Artyści komentują rzeczywistość polityczno-społeczną w sposób satyryczny, grają i śpiewają już od 50 lat w kraju i za granicą, w ostatnim roku również w Chicago. Jan Pietrzak wraz z satyrykami: Ryszardem Makowskim, Marcinem Wolskim, Paweł Dłużewskim oraz bardem warszawskim Stanisławem Klawe przy akompaniamencie gitarzystów i pianina przy którym zasiadł Krzysztof Paszek, rozbawiali do łez starymi i nowymi dowcipami i komentarzami polskiej sceny politycznej. „Ach te serwery” i wiele innych utworów stopniowo rozgrzewały publiczność. Jan Pietrzak ze swoim kabaretem często powodował żywiołowe interakcje publiczności. Tradycyjny utwór pod koniec występu „Żeby Polska była Polską” śpiewała już cała sala na stojąco razem z Janem Pietrzakiem na czele. Bez bisów oczywiście się nie obyło. Na koniec były gromkie oklaski. Prawicowi satyrycy po raz dziesiąty stworzyli niezapomniane wydarzenie na scenie Dobrego Miejsca.

Po koncercie tradycyjnie już odbyło się w kuluarach, Katolickiego Centrum Kultury Dobre Miejsce, spotkanie z artystami oraz przedstawicielami Towarzystwa Patriotycznego, które zbiera fundusze na Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W radosnej i rodzinnej niemalże atmosferze, można było kupić płyty i książki artystów „Kabaretu Pod Egidą”  i poprosić o bezcenny autograf oraz co może wartościowsze zamienić na żywo kilka słów.

 

Na przełomie kwietnia i maja A.D. 2015 być może Dobre Miejsce ponownie będzie mogło zaprosić społeczeństwo warszawskie na kolejne występy legendarnego Kabaretu Pod Egidą. Za chwilę Wielki Post, więc kabarety muszą poczekać, a w kwietniu Dobre Miejsce poleca koncerty muzyki chrześcijańskiej. Ogólnopolski Przegląd Chrześcijańskie Granie 2015 – zapisy rozpoczęte oraz DEBIUTY 2015, które zobaczymy (będzie na co popatrzeć) i posłuchamy (uczta duchowa) w weekend 11 i 12 kwietnia A.D. 2015.

 

Na Dzień Kobiet 8 marca w niedzielę o godz. 17:00 zapraszamy na koncert zespołu El Camino. Bilety 25zł od osoby, a dla Pań mamy niespodzianki.

 

Tekst Marcin Królak / DOBRE MIEJSCE

Zdjęcia Sławomir Jaszczot / DOBRE MIEJSCE

Może Ci się również spodoba