Kanaan // O zespole

ZAPROŚ KANAAN NA KONCERT, SPOTKANIE:

Katarzyna Leszczyńska
managerkanaan@gmail.com
tel. 602636405

FACEBOOK:
www.facebook.com/kubakanaan

Płytę zespołu Kanaan można kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Kanaan … sami mówią o sobie tak:

Gramy we wszystkich muzycznych kolorach świata, zapamiętale i namiętnie, o TYM co nad nami.

I nie są gołosłowni. W przypadku tego zespołu jedno jest pewne, że… nic nie jest pewne. Lider, Kuba Kornacki, wciąż kipi od pomysłów i co chwila sięga gdzie indziej. Wystarczy przesłuchać ich pierwszą płytę („Tato” – 2013), by zachłysnąć tą różnorodnością. Funk, pop, muzyka świata, bossa nova, calypso, jazz, a i zdarzyła się renesansowa ballada – gejzer stylów, gejzer pomysłów. A jeśli ktoś myśli, że w pierwszym krążku Kanaan pokazał całą swoją różnorodność – nic podobnego. O ile w płycie „Tato” można wyczuć przyprawy z całego świata, o tyle ich nowy program „Trzy sny” – to podróż na inną planetę. Ukazał się już w sieci „Wojownik”, który daje wyobrażenie, jak rozległe są obszary poszukiwań muzycznych Kanaanu.

AKTUALNY PROJEKT: TRZY SNY

Plan obejmuje stworzenie wydawnictwa książkowego z bogatą szatą graficzną, okraszonego zdjęciami z dotychczasowych koncertów i wybranymi grafikami z filmów stworzonych do 13 piosenek. Wewnątrz okładki znajdzie się płyta CD z piosenkami i płyta DVD z pełnym zapisem koncertu z publicznością, nad którym Honorowy Patronat objął Wojewoda Pomorski, Pan Dariusz Drelich.

Zespół szuka Mecenasów Dobrej Kultury, którzy zgadzają się, że najważniejsze treści, a więc Ewangelia, powinny być przekazywane na jak najwyższym poziomie także artystycznym. Do przygotowania gotowego materiału dla wydawnictwa potrzebują jeszcze 38 tys. zł.

„Przedsięwzięcie jest złożone, a więc i kosztowne. Cieszymy się, że mamy już wielu sprzymierzeńców. Szczególnie dziękujemy Grupie Energa, która jest Sponsorem Srebrnym Albumu Trzy Sny. Niestety środków niezbędnych na sfinansowanie całego projektu – wciąż brakuje. Jak dołożyć cegiełkę do tego dzieła można dowiedzieć się na stronie: trzysny.kubakornacki.pl/wsparcie Wszystkim Dobro-Dziejom bardzo dziękujemy!” – pisze zespół

SKŁAD ZESPOŁU:

Wspólnym mianownikiem są znakomici wykonawcy, jazzmani z najwyższej półki w kraju:

Cezary Paciorek (instr. klawiszowe, akordeon),
Maciek Afanasjew (skrzypce),
Grzegorz Nadolny (bas),
Grzegorz Lewandowski (bębny)
Irek Kaczmar (bas,perkusjonalia…)
Mateusz Otczyk (gitara)
Śpiewają: Małgosia Kornacka, Miriam i Piotr Kornaccy, Paulina Grochowska, Oksana Terefenko, Marta Kruczkowska.

Kuba Kornacki, spiritus movens zespołu, to zawodowy aktor, absolwent krakowskiej PWST (1997). W 2008 r. odszedł z teatru aby poszukiwać nowej drogi. Od tamtej pory mówi ze sceny własnymi słowami – i ciągle o tym samym: o Bożej Miłości. Po latach spędzonych na scenie, gdzie temat Boga niemal stał się tematem tabu, ciągle na nowo odkrywa, że właśnie Boża Miłość może być najwspanialszym, wciąż bijącym źródłem artystycznych inspiracji.

Zespół KANAAN zadebiutował w grudniu 2011. Do tej pory wystąpił m.in. na festiwalu Debiuty 2013 (Nagroda Jury, Nagroda Publiczności), na festiwalu Chrześcijańskie Granie (Złoty Krążek) i na Gospel Festiwal na zamku w Gniewie. 14 września 2014 roku zaprezentowali swój nowy materiał „Trzy Sny”, który niebawem ukaże się na płycie.

„Nowy repertuar to bardzo intymna duchowa podróż. Słuchacze na pewno znajdą w niej bez trudu ślady moich muzycznych fascynacji: Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Sting, Adam Nowak i zespół Raz Dwa Trzy – to artyści, których wrażliwość i wyobraźnia są tą krainą, w której najlepiej się czuję. Teksty, zdaniem niektórych, „mają uzasadnioną pretensję do bycia poezją”. Ale nie jest to poezja tkliwa. Ktoś stwierdził, że „trafia go ona prosto w serce i wypływa oczami”. Mam nadzieję, że właśnie taka ona jest. Do-tkliwa.”  – Kuba Kornacki

https://www.youtube.com/watch?v=j6d6TmR7XHY

ŚWIADECTWA O ZESPOLE:

ks. Andrzej Niemcewicz (Koordynator wydarzenia „Katolicy na ulicy 2016”):

Kanaan poznałem przy okazji wyboru zespołu na kolejną edycję wydarzenia ewangelizacyjnego „Katolicy na ulicy”. Już od samego początku dało się zauważyć profesjonalizm działania zespołu, to jest łatwość w nawiązaniu kontaktu, dostępność, elastyczność w doborze spotkań organizacyjnych. Ponieważ szukaliśmy zespołu, który potrafiłby łączyć muzykę z modlitwą, w drugiej kolejności zauważyłem, że Kuba i Gosia są charyzmatycznymi ludźmi, którzy są w stanie to zrobić. I rzeczywiście, kiedy grali na scenie przy Złotej Bramie skupili publiczność nie tylko na odbiorze koncertu, ale pociągnęli do wspólnej modlitwy uwielbienia. Ponadto swoim repertuarem z płyty „Tato” doskonale wpasowali się w temat przewodni wydarzenia, którym było Boże miłosierdzie. O to nam chodziło. Oprócz tego, według mnie, na uwagę zasługuje ciekawe brzmienie zespołu, które zapewne związane obecnością profesjonalnych muzyków, jak na przykład Cezarego Paciorka, którego od dawna jestem wielkim fanem.

ks. Krzysztof Nowak (Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej oraz Koordynator Diecezjalny Światowych Dni Młodzieży):

Zespół „Kanaan” poznałem przy okazji realizacji Wieczorów Modlitwy Młodych. Nie szukałem wtedy muzycznych, ale ludzi ze wspólnot, którzy pomogliby ewangelizować młodych ludzi, poszukujących sensu życia. Kuba Kornacki wygłosił wtedy wspaniałe świadectwo o swojej wierze, wykorzystując gitarę. Później okazało się, że jest liderem zespołu, który nie tylko karmi się dźwiękami, ale i Słowem Bożym. Polecam Kanaan wszystkim, którzy potrzebują nie tylko profesjonalnych muzyków, ale przede wszystkim ewangelizatorów na wzór tych z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Możecie zobaczyć jak muzyka może służyć wierze, a nie odwrotnie.

Barbara i Edward Muża (Para Diecezjalna Domowego Kościoła w Diecezji Gdańskiej):

Zespół Kanaan gościliśmy na III Kaszubskim Festynie Ewangelizacyjnym w lipcu 2016. Grali w trzech miejscach: Jastarni, Juracie i Kuźnicy przez trzy dni. Są godni polecenia za swój profesjonalizm, ale też co dla nas było bardzo ważne, za duchowość ewangelizacyjną. Nie ma u nich ,,gwiazdorstwa”, ale chęć służenia Bogu i ludziom swoimi darami. Cenne były ich świadectwa na scenie. Wykonywali blok TATO – przepiękny, im dłużej się słucha tym bardziej się podoba. Chociaż byliśmy ze sobą kilka dni staliśmy się sobie bliscy. Smutno było się żegnać. Dajemy wielkiego POZYTYWA!

KONCERTY I WARSZTATY

Zespół gra koncerty i prowadzi uwielbienia, ale ze względu na wszechstronność Kuby i towarzyszącym mu muzyków prowadzą też warsztaty muzyczne. Jeśli jesteście zainteresowani zaproszeniem zespołu – piszcie lub dzwońcie: Katarzyna Leszczyńska / managerkanaan@gmail.com / tel. +48 602636405

Filmik z Uwielbieniowych Warsztatów Muzycznych pt.: „Rozpal ogień z Kanaanem”. (09.2015):

 

KANAAN NA KONFERENCJACH:

Jeśli zaś potrzebujecie występu specjalnego na konferencji / spotkaniu zamkniętym – świetnie wybrzmi na nim ich najnowszy program „Trzy sny”. Polecamy! Kontakt: Katarzyna Leszczyńska / managerkanaan@gmail.com / tel. +48 602636405

TELEDYSKI I NAGRANIA:

Koncert – Katolicy na Ulicy 2016:

Tato:

Gorąco rosnąco bez końca:

Lek na wszystko:

Wstań: