Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

20 lat Deus Meus – koncert w Szczecinie

2014/10/18 @ 8:00 pm - 10:00 pm

Już 18 października o 20 w Sankturium NSPJ w Szczecinie odbędzie się jubileuszowy koncert z okazji 20 LAT DEUS MEUS z udziałem m.in. Mietka Szcześniaka, Lidki Pospieszalskiej, Roberta Drężka. Kierownictwo muzyczne Marcin Pospieszalski.

Chórowi towarzyszyć będą znakomici soliści: Mietek Szcześniak, Lidia Pospieszalska,  Jolanta Szczepaniak, Katarzyna Bogusz (Dikanda), Maciej Ścibor, Iga Kowalska. Pojawią się również specjalni goście jak choćby Robert Drężek – gitarzysta Luxtorpeda i Arki Noego, który swoją karierę zaczynał właśnie w Deus Meus oraz przyjaciele zespołu i chórzyści, którzy przez lata zasilali szeregi chóru.

Koncert  odbędzie si 18 października w sobotę o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy Pl. Zwycięstwa w Szczecinie. Bilety w przedsprzedaży w cenie 25 zł do nabycia: www.bilety.fm (tel 91 886 07 21) oraz w księgarni przy kościele i księgarnia Ottonianum.

 

DEUS MEUS to zespół, którego początki sięgają 1994 roku. Od początku swojego istnienia zespół podkreśla swoje szczecińskie pochodzenie i korzenie, choć wszystko zaczęło się w Ludźmierzu na warsztatach muzyków–chrześcijan. Grupa studentów ze Szczecina pod  przywództwem dominikanina o. Andrzeja Bujnowskiego stworzyła jeden z pierwszych profesjonalnych zespo-łów grających muzykę chrześcijańską. Nikt nie spodziewał się, że owocem tego spotkania będzie nagranie płyty „Hej, Jezu!” (1995) („Listowe piosenki 2”), zawiązanie się zespołu, który istnieje i działa już 20 lat. W roku następnym (1996) DEUS MEUS wydał płytę z pieśniami wielkopostnymi „Słońce nagle zgasło”. Kolejne lata przyniosły nowe płyty: „Jezus zwyciężył” (1997; z grupą Oweyo), „Mój Jezus” (1997), „Chwała Barankowi” (1998), „Jahwe” (2002), „Trasa” (2006; płyta, która jest zapisem trasy koncertowej z okazji 10–lecia istnienia DEUS MEUS) oraz „Otwórz się niebo” (2009; płyta z pieśniami adwentowymi).

W roku 2012 zespół wydał kolejną płytę „Wniebowianki”, gdzie próbuje połączyć współczesne brzmienia i muzykę uwielbienia z polską muzyką tradycyjną, słowiańską melodyką i tradycyjnymi instrumentami.

Kilka utworów z płyty „Wniebowianki” znalazło się na dodatku do „Gościa Niedzielnego”.

W tym roku zespół DEUS MEUS obchodzi jubileusz 20-lecia, w związku z czym szykujemy wiele koncertów i niespodzianek. Na jesień planowana jest jubileuszowa trasa koncertowa, na którą przygotujemy zupełnie nowe wersje znanych już piosenek. Pojawić się mają również nowe utwory. Trasa rozpocznie się w październiku w Szczecinie, gdzie planowany jest udział m.in. Mietka Szcześniaka i wokalistów, którzy pojawili się w zespole przez 20 lat działalności.
Ale kalendarz do wakacji również jest zapełniony.
Już 26 kwietnia poprowadzimy czuwanie modlitewne „Do Źródła” z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Czuwanie odbędzie się na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Zespołowi towarzyszyć będzie orkiestra oraz chór wspólnot warszawskich (około 100 osób).
Dzień później w Świętochłowicach koncert DEUS MEUS JANOWI PAWŁOWI WIELKIEMU – koncert dziękczynny.
Już 1 maja bierzemy udział w koncercie „Bądź jak Jezus” w Mysłowicach.
Ponadto 19 czerwca w Otwocku poprowadzimy koncert uwielbienia z okazji „Bożego Ciała” a już 20 czerwca we Wrocławiu zagramy koncert w ramach „Nocy Kościołów”.

Ponadto koncerty wspólnie z New Life M w Szczecinku i Piastowie oraz koncert w Łodzi 8 czerwca.

Szczegóły

Data:
2014/10/18
Czas:
8:00 pm - 10:00 pm
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Nienazwane Miejsce
Szczecin, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo