Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

21. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek – Będzin

2015/01/15 - 2015/01/18

Przesłuchania finałowe 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika odbędą się w dniach 15-17 stycznia 2015 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie (ul Sportowa). Gromadzą one zwycięzców, wyłonionych podczas grudniowych eliminacji, odbywających się w całej Polsce oraz na Ukrainie i Białorusi.

Wykonawców – solistów, chóry i zespoły w kilku kategoriach wiekowych – oceniać będzie jury pod przewodnictwem ks. prof. Pawła Sobierajskiego (Akademia Muzyczna w Katowicach) wspieranego przez prof. Martę Kierską-Witczak (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) i dr Michała Sławeckiego (UKSW i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie).

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Galowy w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka, który odbędzie się 18 stycznia 2015. Nie jest on typowym koncertem laureatów – to raczej przegląd najciekawszych i najbardziej barwnych występów danej edycji, których wyboru dokonuje profesjonalny reżyser – Dariusz Wiktorowicz. Dba on także o to, by koncert nie był jedynie zbiorem następujących po sobie utworów, ale składał się na wyjątkową historię, realizowaną ze scenicznym rozmachem.

Szczegółowe harmonogramy przesłuchań już wkrótce będą dostępne na stronie www.mfkip.pl

Wstęp na przesłuchania i koncert galowy jest wolny.

 

Zobacz kolędy na www.chrzescijanskiegranie.pl

Szczegóły

Start:
2015/01/15
Koniec:
2015/01/18
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
http://www.mfkip.pl

Miejsce

Nienazwane Miejsce
Będzin, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo