Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

30-lecie BruLionu – Warszawa / koncert Soyka, Maleo, Antonina Krzysztoń

2016/09/29

30 PLN – 100 PLN
bruLion - 30lecie koncert

Soyka, Brzóska de Paulus, Tosia Krzysztoń oraz Maleo Reggae Rockers, to niektórzy artyści, których w najbliższy czwartek o 19.00 (29 września) w warszawskim teatrze Kamienica będziemy mogli zobaczyć w ramach inauguracji roku „ bruLionu ” – skandalizującego, kultowego pisma literackiego założonego w Krakowie w 1986 roku przez Roberta Tekielego.

 

Wystąpią:

Antonina Krzysztoń
Adam Strug
Brzóska de Paulus & Stanisław Soyka
Full Power Spirit + Arkadio freestyle + PrykONE beat-box + Cat’s Claw Crew break-dance
oraz Maleo Reggae Rockers

Czwartkowy koncert wprowadzający w świętowanie jubileuszu będzie nie tylko okazją do spotkania po latach ludzi kultury związanych ze środowiskiem „bruLionowców”, ale dzięki zaangażowaniu organizatorów zyska również charakter charytatywny. Na bilety24.pl można jeszcze zakupić bilet Dobrodzieja (100 zł) oraz ostatnie bilety Widza. Zapraszamy.

„Wspieramy dzieci z terenów nie-miejskich w Polsce, osoby dotknięte skutkami wojny w Syrii i Iraku, bezdomnych, ludzi dotkniętych różnymi formami wykluczenia oraz dzieci i młodzież z problemami psychicznymi” – zaznacza Robert Tekieli, szef działu kulturalnego „Codziennej”, a jednocześnie założyciel „bruLionu” i organizator jubileuszowego koncertu.

W czwartek o godz. 19 w warszawskim teatrze Kamienica odbędzie się uroczysta gala bruLionu – rozpoczynająca świętowanie trzydziestej rocznicy kultowego pisma literacko-kulturalnego wydawanego na przełomie lat 80. i 90. 

„To było najlepiej sprzedające się pismo intelektualne w historii światowego czasopiśmiennictwa. Topowa paryska Kultura dochodziła ledwie do 10 tysięcy” – wspomina Robert Tekieli w rozmowie z „Gazetą Polską”.

Założyciel rewolucyjnego czasopisma przez wiele lat nie chciał wracać do tamtego okresu. Dziś jednak postanowił przerwać milczenie i po 30 latach spojrzeć wstecz, by – jak sam przyznaje – wykrzesać z tego jakieś dobro:

„Koncertem w teatrze Kamienica w czwartek 29 IX rozpoczynamy projekt „Prysznicownia Radość”, by stworzyć w Warszawie Radości miejsce dla bezdomnych, gdzie będą oni mogli pobyć kilka godzin, umyć się, uprać i wyprasować ubrania, odpocząć, zjeść i, jeśli zechcą, uzyskać informacje o wspólnotach i instytucjach, które mogą im pomóc” – zdradził poeta w rozmowie z Magdaleną Piejko.

Podczas koncertu wystąpią m.in. Stanisław Soyka, Arkadio, Antonina Krzysztoń i Maleo Reggae Rockers. Całość imprezy poprowadzą Anna Golędzinowska, Marek Mądrzejewski i Robert Tekieli.

Szczegóły

Data:
2016/09/29
Koszt:
30 PLN – 100 PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Miejsce

Teatr Kamienica
aleja Solidarności 93
Warszawa, Polska
+ Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo