Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

6. Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego – Warszawa / piknik i koncert StronaB

2017/10/08

Darmowy
Dzień św. Franciszka i lasu bielańskiego 2017

Koncert StronaB (Debiut 2012), kiermasz rękodzieła, teatr dla dzieci i wiele innych atrakcji – tak mieszkańcy Warszawy będą świętować 6. edycję rodzinnego pikniku ekologicznego „Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego” już 8 października 2017. Poznajcie pełen program.

Wydarzenie organizują tradycyjnie już Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Parafia p.w. bł. E. Detkensa oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Chrześcijańskie Granie.

„Jak co roku będziemy świętować na łonie przyrody, zdobywając wiedzę o niej i ucząc się jak ją szanować. W programie atrakcje dla rodzin z dziećmi oraz koncert świetnego rockowego zespołu: StronaB” –  mówi Karol Regulski z Dobrego Miejsca.

Zespół otrzymał tytuł Debiutu 2012 i Złoty Krążek za Debiut Roku Chrześcijańskiego Grania, a w 2015 został laureatem Festiwalu Moc Dobra. StronaB ma na koncie dwa krążki: debiutanckie „Dwa jabłka na czereśni” (2012) oraz „z bliska brzydka” (2015), która zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Płyta Roku 2015. W tym roku zagrają również w konkursie Premiery 2017 podczas 7. Festiwalu Chrześcijańskie Granie (26 listopada 2017) obok innych gwiazd muzyki chrześcijańskiej takich jak: Arkadio czy Gospel Rain. Więcej informacji i bilety na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

Dzień św. Franciszka 2017 – program:

– o 11:00 Msza Święta na otwarcie świętowania

– 10-15 Kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła

od 12:00 koncert StronaB na scenie plenerowej

– ok 13:30 Z cyklu Niedzielne Bajeczki na scenie plenerowej około godz. odbędzie się program artystyczny – „Tajemnice Bielańskiego Lasu”

– Dmuchaniec dla dzieci

– Swoje stoisko z atrakcjami przygotuje Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawa – gry, zabawy, warsztaty

– Stoisko ByForest – warsztaty pracy w drewnie, wiedza o lesie.

– Rekonstrukcja historyczna – obóz Żołnierzy Wyklętych – Grupa Historyczna Niepodległość.

– Przejazdy bryczką po ul. Dewajtis.

 

StronaB - dzień św. Franciszka i lasu bielańskiego

Ponadto kolejny raz włączymy się w akcję Sprzątania Świata:
Sprzątamy ścieżki Lasu Bielańskiego – worki oraz rękawice będą dostępne na miejscu / worki ustawiamy wzdłuż ul. Dewajtis

 

Grupa Historycznej Niepodległość – to podmiot działający od 2011 roku, zrzeszający zarówno doświadczonych jak i nowych członków, których łączy pasja historyczna i przywiązanie do polskiej tradycji i wartości narodowych. W ciągu niemal 6-letniego okresu naszej działalności zorganizowali i uczestniczyli w setkach działań historycznych, patriotycznych i rekonstrukcyjnych takich jak np. obchody rocznic Powstania Warszawskiego, inscenizacje epizodów Powstania Warszawskiego, obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, akcje Żołnierzy Wyklętych, akcje partyzanckie z okresu II wojny światowej, Katyński Marsz Cieni, paczki świąteczne dla Bohaterów, pogrzeby polskich Bohaterów, msze w intencji Bohaterów i Ojczyzny, rajdy, obchody Dnia Niepodległości i wiele wiele innych.”

Podobnie jak w czerwcu na Pikniku z Tatą pojawi się też Ekipa z ByForest, która poprowadzi warsztaty z pracy w drewnie i opowie wiele ciekawostek o tej materii oraz zaproponuje ciekawe rękodzieło swojego autorstwa. Sponsorem narzędzi wykorzystywanych podczas warsztatów jest firma Stanley

Dzień św. Franciszka

fot. mat. prasowe organizatora

Szczegóły

Data:
2017/10/08
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury
Email:
kultura@dobremiejsce.org
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

Miejsce

Dobre Miejsce
ul. Dewajtis 3
Warszawa, 01-815 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo