Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Boże Ciało 2016 – Wieliczka // Solne Uwielbienie

2016/05/26

Darmowy
Solne Uwielbienie - Boże Ciało 2016

Już po raz trzeci – 26 maja 2016, na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce zabrzmią dźwięki koncertu Solne Uwielbienie. W tym roku w największym koncercie uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce wystąpią m.in. Natalia Niemen, Janusz Radek i Arkadio. Rozpoczęcie o godzinie 19:00. Wstęp wolny!

 

Solne uwielbienie jest chrześcijańską inicjatywą, która stanowi przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Każdego roku na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce gromadzą się tysiące wiernych – dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy wspólnym śpiewem modlą się i uwielbiają Boga.

Centralnym punktem koncertu Solne uwielbienie, tradycyjnie będzie uroczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę uwielbienia poprowadzą członkowie wspólnoty Galilea. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Kardynał Stanisław Dziwisz. W koncercie zabrzmią zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i hity współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, oprócz znakomitych gwiazd polskiej sceny muzycznej: Natalii Niemen, Janusza Radka i jednego z najbardziej popularnych raperów chrześcijańskich, Arkadio, na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce wystąpią soliści związani z polską sceną muzyki chrześcijańskiej: Monika Giergiel, Beata Krzywicka, Ada Kamienobrocka, Michał Olech i Robert Górski. Towarzyszyć im będą znakomici muzycy, współpracujący m.in. z Krakow Gospel Choir, zespołem Amen Band i chórem Joyful Voice.

Po raz kolejny podczas koncertu Solne uwielbienie wystąpi Arkadio, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej. Ponadto, tradycyjnie już, w czasie wydarzenia zaśpiewa powołany na okoliczność koncertu chór Solnego uwielbienia. W tym roku liczy on niemal 50 wokalistów pochodzących z całej Polski.

– Solne uwielbienie to ostatnia próba przed Światowymi Dniami Młodzieży. Wydarzenie odbędzie się nieopodal Campus Misericordiae zlokalizowanego w Brzegach pod Wieliczką, gdzie zaledwie 2 miesiące później Papież Franciszek spotka się z milionami młodzieży z całego globu – mówi o.Mariusz Tabor OFM, pomysłodawca koncertu. Mamy nadzieję, że tego dnia w Wieliczce nie zabraknie młodzieży! Przyjeżdżajcie, by wspólnie przeżyć wieczór uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Zapraszam całe rodziny. Razem dziękujmy Panu Bogu za wielkie rzeczy, które czyni dla każdego z nas – dodaje.

Koncert Solne uwielbienie rozpocznie się o godzinie 19:00. Wydarzenie będzie transmitowane online (szczegóły dotyczące transmisji zostaną podane w dniu poprzedzającym wydarzenie). Planowana jest także transmisja w TVP Kraków.

Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.solneuwielbienie.pl oraz na profilu Solne uwielbienie na Facebooku. Organizatorem koncertu Solne uwielbienie jest Gmina Wieliczka.

boze_cialo_2016 750-100px

 

Szczegóły

Data:
2016/05/26
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Solne Uwielbienie
Strona internetowa:
www.solneuwielbienie.pl

Miejsce

Wieliczka – Solne Uwielbienie
Gabriela Narutowicza
Wieliczka, Polska
+ Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo