Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Campo Bosco 2015 – Czerwińsk nad Wisłą

2015/08/27 - 2015/08/30

55PLN
Campo Bosco 2015

Kolejne Campo Bosco  już w dniach 27 – 30 sierpnia w Czerwińsku n/Wisłą. To cykliczne spotkanie młodzieży salezjańskiej jest wypełnione dobrymi warsztatami, spotkaniami i koncertami. Prezentujemy pełen program imprezy i zapraszamy. Rejestracja trwa przez stronę www.campo.bosco.pl

 

Podczas Campo Bosco 2015 polecamy szczególnie spotkania z Marcinem Jakimowiczem, Kamilem Bazelakiem oraz oczywiście koncerty: StronyB (Debiut 2012), Bęsia, T.ETNO i Debiutu 2015 – zespołu Soudarion. Poniżej znajdziecie pełen program.

 

27 sierpnia – czwartek

– rejestracja od godz. 13.00

18.00 – Kolacja

19.00 – UROCZYSTE OTWARCIE CAMPO BOSCO

20.00 – koncert zespou StronaB

22.00 – Apel w Sanktuarium – Słówko na dobranoc księdza Inspektora Andrzeja Wujka SDB

22.30 – Pokaz światło-dźwięk S.O.S. – Save our Souls

00.00 – Cisza Nocna

 

 

Strefa 18+

Wieczorami w strefie 18 + przebywają osoby, które ukończyły 18 rok życia. Osoby te będą posiadały specjalne identyfikatory.

23.00 – Uroczyste otwarcie

Teatr Trzeciego – spektakl „Gdzie jesteś, Alicjo?”

„Gdzie jesteś, Alicjo?” – to historia, która opowiada o poszukiwaniach bohaterki prawdy o sobie, swojej tożsamości. Świat Alicji Teatru Trzeciego wydaje się nie mniej groteskowy, i chwilami tragiczny, niż Alicji w Krainie Czarów. To, co jest śmieszne, za chwilę okazuje się bardzo poważne i niepokojące. W życie realne wdziera się masowa rozrywka telewizyjna i ludzie zaczynają mówić, jak plastikowe postaci z paradokumentów. Tym, co przeszkadza i paraliżuje bohaterów, w poszukiwaniu odpowiedzi, w konfrontacji ze sobą, jest ciągle towarzyszący strach.

Teatr Trzeciego z Płocka to działający od prawie 6 lat młodzieżowy teatr, którym opiekuje się Adam Łoniewski, aktor i reżyser z Łodzi.

Dyskusja panelowa: Człowiek zmanipulowany, czyli kim jestem, a kim nie chcę być?

Czy współczesna popkultura pomaga w rozwoju człowieczeństwa? Co to znaczy: być sobą w XXI wieku?
Udział wezmą: ks. dr Przemek Solarski SDB, Adam Łoniewski, Maria Rogaczewska

Uwielbienie – Modlitwa o dar rozumu i mądrości

2.00 – Cisza nocna

28 sierpnia – piątek

8.00 – pobudka

8.30 – modlitwy poranne – Lectio divina – ks. Przemek Kawecki SDB

9.00 – śniadanie

10.00I blok panelowy: Duch – Kultura – Muzyka

Na poszczególne konferencje będzie można zapisać się w czwartek tuż po dokonaniu rejestracji na polu Campo BOSCO.

Scena Główna Stodoła – Strefa 18 +
10.00 – 10.30 – Jacek Szewczyk

Dusza mężczyzny

10.30 – 11.30 – Kamil Bazelak

Droga Wojownika

Kamil Bazelak – strongman, wojownik KSW, autor książki „Życie Jezusa Chrystusa”. Był redaktorem naczelnym magazynu Body Style. Obecnie jest działaczem społecznym, zawodnikiem sportów walki, a także trenerem personalnym. Jako instruktor sztuk walki prowadzi sekcję karate Seibudokai. Posiada mistrzowski czarny pas 1 Dan, nadany mu przez ucznia Masutatsy Oyamy – hanshi Leonardo Voinescu. Zawodowo uprawia mieszane sporty walki, czyli MMA, karate, boks i wrestling. W wolnych chwilach prowadzi wideoblogi, zajmuje się dziennikarstwem historycznym, pisze książki, gra w filmach, nurkuje.

11.45 – 13.15 – Andrzej Kogut Sowa

Nieustanna zabawa, alkohol i przypadkowe kontakty seksualne, coraz mocniejsze narkotyki, kolejne przekręty i kradzieże – tak wyglądało życie Andrzeja Sowy. A wszystko zaczęło się od momentu, w którym będąc w niższym seminarium duchownym, jako 14-latek po raz pierwszy zapalił marihuanę. W międzyczasie wraz z zespołem Maria Nefeli wygrał festiwal w Jarocinie i zyskał szacunek punkowej sceny muzycznej, by jednak po zaledwie kilku latach na własne życzenie wszystko stracić. Narkotyki okazały się ważniejsze. Gdy myślał, że nie ma już ratunku, że nikt już o nim nie pamięta, Bóg nieoczekiwanie wyciągnął do niego rękę. To niezwykle poruszające świadectwo daje nadzieję, że nigdy nie jest za późno by zawrócić, a Bóg zawsze czeka by dać człowiekowi drugą szansę.

10.00 – panel dyskusyjny

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus – kosmiczna katastrofa czy odyseja kosmiczna?

Co to znaczy być mężczyzną w XXI wieku? Czy współczesny świat potrzebuje jeszcze dam? A może społeczne role totalnie się wymieszały i pozmieniały? Polski socjolog Tomasz Szlendak o współczesnym kanonie charakteryzującym mężczyzn i kobiety pisze:

– Kobieta współczesna: niezależność, ambicja, chęć pogodzenia życia prywatnego z zawodowym (co im się rzadko udaje w takim kształcie jakiego by chciały), obsesja na punkcie urody. Samodzielność z jednoczesną niechęcią do samodzielności… Niby wszystko mogę, wszystkiego chcę spróbować, ale jednocześnie życzyłabym sobie, aby ktoś się mną zaopiekował. Ambiwalencja to cecha, której u kobiet mężczyźni serdecznie nienawidzą, ale moim zdaniem właśnie tego powinni się uczyć — funkcjonowania z kobiecą ambiwalencją, roztrzepaniem, niezdecydowaniem. Współczesna kobieta potrafi też zaskoczyć a nie tylko zauroczyć. A stałe zaskakiwanie zapewnia zauroczenie się w dłuższej perspektywie czasowej niż zauroczenie jednorazowe bez późniejszych zaskoczeń. Do tego trzeba być inteligentną i wykształconą, a takich kobiet jest dzisiaj coraz więcej. Dodać trzeba koniecznie, że coraz więcej od mężczyzn…

– Współczesny Mężczyzna: … obsesja na punkcie urody…, ambicja zderzająca się z realiami bardzo boleśnie, niezdecydowanie, stałe poszukiwanie, lenistwo, pesymizm defensywny

Zgadzasz się z tą opinią, czy może masz zupełnie inną? A może nigdy się nie zastanawiałeś dlaczego mamy coraz więcej kobiet: ambitnych, odpowiedzialnych, honorowych, a coraz mniej konkretnych, zdecydowanych, ciekawych mężczyzn?  A może w odpowiedzi na te pytania leży klucz do udanego związku?

10.00 – 11.30 – Mężczyźni z Marsa?

Udział wezmą:

– ks. dr Przemek Solarski SDB – Dlaczego mężczyźni nie chcą chodzić do Kościoła?

– ks. Andrzej Midura – Co to znaczy być 100% mężczyzną?

– Mateusz Pietrzak – Autor książki „Boża kompania”

Co znaczy żyć wiarą dla antyterrorysty, komandosa, żołnierza, ratownika TOPR czy WOPR, alpinisty, strażaka czy policjanta? Przed nami świadectwa piętnastu mężczyzn, którzy poprzez swój trudny zawód lub niebezpieczne hobby ukazują własne męstwo, stanowczość i siłę. I, co najważniejsze, mają odwagę przyznać się w swoich środowiskach do wiary w Jezusa Chrystusa. To historie mężczyzn, którzy odnaleźli swoje miejsce w Kościele. Dla nich być żołnierzem Chrystusa oznacza z pasją wykonywać swoją pracę, nierzadko narażając własne życie. Codziennie walczyć ze swoim zmęczeniem, stresem, zniechęceniem. Walczyć o czas dla rodziny, o czas na modlitwę, o czas dla innych…

– Michał Górecki

Michał Górecki jest brand managerem, strategiem, blogerem, od niedawna youtuberem, lub po prostu „drukuje koszulki i sklep z nimi ma”, król Facebooka – bez wątpienia. Jego prywatny profil aktualizowany jest kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. Sam o sobie mówi, że jest geekiem, czyli fascynatem rzeczy najróżniejszych. Wśród tych wszystkich zajęć znajduje czas dla rodziny – żony, 3 dzieci i psa. Na swoim blogu michal-gorecki.pl pisze o tym co zaobserwuje, a uwielbia obserwować. Świat w goobiektywie pełen jest więc myśli nt. samorozwoju, szeroko pojętego lifestyle’u, kultury, nowinek technologicznych, oraz wydarzeń na świecie. Tematy okołorodzinne porusza na drugim blogu mikemary.pl, który prowadzi wspólnie z żoną Marią.

Franek, Lila, Hela i Denis – ich juck russel terier sprawiają, że mówią o sobie żartobliwie rodzina patologiczna, ale właśnie te „startupy” – jak nazywa je Michał – tworzą z nich w pełni szczęśliwą rodzinę.

12.00 – 13.30 – Kobiety z Wenus?

Udział wezmą:

– Maria Górecka

Autorka mamygadzety.pl, gdzie pisze głównie o tym jak to jest być rodzicem, który jest maniakiem rodzicielstwa! W temacie trików i gadżetów dla mamy i taty nie ma sobie równych. „Uwielbia rzeczy ładne, które ułatwiają życie”, dzięki którym będzie mogła poświęcić się rzeczom ważnym.- s. Iwona Szymanik FMA

Salezjanka; zajmuje się wychowaniem i duchowym prowadzeniem młodzieży- Maria Rogaczewska

Doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, asystent naukowy w Instytucie Studiów Społecznych UW, członkini zespołu Centrum Wyzwań Społecznych ISS UW. Specjalizuje się w badaniach dotyczących roli Kościoła i religii w sferze publicznej.

13.30 – Obiad

15.00 – I blok warsztatowy

17.00 – II blok warsztatowy

Lista warsztatów znajduje się tutaj

18.30 – Kolacja

20.00 – Wieczór uwielbienia – Inicjatywa Wieczór Chwały z Płocka – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

22.00 – Eucharystia z kazaniem pt. S.O.S – Save Our Souls – Ratujcie Nasze Dusze (ks. Piotr Wyszyński SDB)

00.00 – Cisza nocna

Strefa 18+

Wieczorami w strefie 18 + przebywają osoby, które ukończyły 18 rok życia. Osoby te będą posiadały specjalne identyfikatory.

23.00 – Solowy program kabaretowy: Spotkanie z aktorem w wykonaniu Pana Szampana

Solowy program kabaretowy, który łączy w sobie elementy teatru i kabaretu. Wykorzystywane są w nim utwory m.in. Prusa i Fredry, a autorem jest Marcin Wąsowski znany szerokiej publiczności jako 50% Kabaretu Świerszczychrząszcz.”Spotkanie z Aktorem” to opowieść o codziennym i niecodziennym życiu aktora i jego przygodach. Bezpośrednie relacje z widownią zbliżają ją do tematu, a „wytworne” bisy zmuszają widza do opuszczenia sali w najlepszym (oby!) nastroju. Premiera odbyła się w czerwcu 2010 r., a na VI Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych – KADR 2010, program zdobył I miejsce w kategorii małych form.

0.00 – Koncert T.ETNO (Tomek Drozdek)

Uwielbienie – Modlitwa o dar radości

2.00 – Cisza nocna

29 sierpnia – sobota

8.00 – pobudka

8.30 – modlitwy poranne – Lectio divina – ks. Przemek Kawecki SDB

9.00 – śniadanie

10.00Blok panelowy:

Na poszczególne konferencje będzie można zapisać się w czwartek tuż po dokonaniu rejestracji na polu Campo BOSCO.

Scena główna Stodoła – Strefa 18+
10.00 – 11.30 – Bęsiu – świadectwo i koncert

Bęsiu – Raper, Katolik, szczęśliwy Mąż i Ojciec dwójki dzieci. Zajmuje się rapowaniem od 8 lat. Od tego czasu wydał swoje 4 solowe albumy. W wieku 13 lat zaczął się jego bunt. Narkotyki odgrywały wtedy w jego życiu główną rolę. Długi oraz coraz mocniejsze uzależnienie krok po kroku odbierały mu radość z życia. W 2006 roku, zmieniło się jego dotychczasowe, monotonne życie, po wyjeździe na festiwal młodych do Medugorie. Jak sam dzisiaj twierdzi, udało mu się to zmienić tylko i wyłącznie dzięki pomocy Boga. Zmiana jego życia pozytywnie wstrząsnęła jego znajomymi i rodziną.

10.00 – 11.30 – Marcin Jakimowicz – ANTYWIRUS

Marcin Jakimowicz – dziennikarz Gościa Niedzielnego, pisarz, autor legendarnej pozycji pt. Radykalni. Tym razem będzie promował swoją najnowszą książkę pt. Antywirus, o której mówi: „To moja najbardziej osobista książka. Opowiadam o uzdrowieniu, które wydarłem, o tym, jak zostałem przeczołgany przez kryzysy, o gwałtownikach szturmujących niebo. O bezczelnych ludziach, którzy podchodzą do Boga poza kolejnością. O śmieciach, które Bóg podnosi, by je ucałować. O mądralach, którzy muszą stać się dziećmi, by wejść do królestwa. O ogniu Ducha i łasce, którą Bóg obficie wylewa na współczesny Kościół. O uwielbieniu w ciemno, jako antywirusie i firewallu skutecznie blokującym przekleństwo tego świata. O tym, że jestem zdolny. Do wszystkiego.

12.00 – Eucharystia – śluby wieczyste Salezjanów – Patryk Szostek SDB, Paweł Szczepański SDB

13.30 – Obiad

15.00 – III blok warsztatowy: BĄDŹ AKTYWNY KREATYWNY

Lista warsztatów znajduje się tutaj

18.30 Kolacja

19.30 – TAU

21.00 – BETHEL

22.30SOUDARION

00.00 – Cisza nocna

 

 

Strefa 18+

23.00 – Teatr In Vitro – spektakl ZŁY

Sztuka oparta na przeżyciach i doświadczeniach Dariusza Jeża, obecnie aktora Sceny Prapremier InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. Podczas odbywania kary w Areszcie Śledczym w Lublinie spotkał reżysera teatralnego, Łukasza Witta-Michałowskiego, który w „Teatrze pod celą” realizował Lizystratę Arystofanesa. Wśród osadzonych-aktorów znalazł się także główny bohater. W ten sposób rozpoczyna się autentyczna opowieść o byłym przestępcy, który dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie.

„Twórcy spektaklu „Zły” […] zrobili sztukę zgrabną i klarowną, bez epatowania bandytyzmem, ale i bez nadmiaru moralizatorstwa. Zrekonstruowali życiorys, dla którego pierwowzorem jest właśnie Jeż, w narrację bardzo prostą i czytelną […]. Główny ciężar aktorski wziął na siebie Przemysław Buksiński, w roli młodego a potem starszego Darusia jest znakomity. Sekunduje mu udanie Remigiusz Jankowski i sam Dariusz Jeż, też świetny, który przeszedł przemianę z więzienia trafiając do teatru – i nie boi się teraz nam o tym opowiedzieć.”

Grzegorz Józefczuk, Gazeta Wyborcza 22.12.09

O sile „Złego” świadczy tkwiąca w nim wielość znaczeń i widoczny wkład pracy. W scenariuszu nie pada ani jedno niepotrzebne słowo, nie pojawia się żadna zbędna myśl ani mydlący oczy ozdobnik. […] [Bohater] na naszych oczach się podnosi. Patrzy w dziesiątki, setki par oczu i zdaje się mówić: „To ja. Prawdziwy, nieulepszony. Poznaliście moją historię, możecie mnie oceniać, bo staję przed wami bez wstydu.” Ale nikt oceniać nie chce, bo nagle zaczyna rozumieć, że nie jest lepszy, bardziej prawy czy moralny, bo zaczyna widzieć jak na dłoni swoje słabości i mroczną część swojej duszy, na co dzień mniej lub bardziej skrywaną. W ten sposób człowiek, którego życie zmieniła sztuka, ma moc, by sztuką zmieniać nas. I to jest magia uchwycenia nieuchwytnego.

Magda Stępień, student.lublin.eu 23.12.09

00.30 – Poławiacze Pereł Improv Teatr

Co to jest improwizacja (Improv)?
To spontaniczny skok na głęboką wodę, która z zaskoczenia okazuje się być bagnem. Myśląc, że katastrofa jest nieunikniona stawiasz sobie wyzwanie opuszczenia tego stanu, bo inaczej pochłonie cię nuda.

W skład improwizującego zespołu wchodzą ludzie, którym scena nie jest obca, a improwizacja znalazła się w kalendarzu ich zawodowych propozycji artystycznych: Przemysław Buksiński, Michał Łysiak, Łukasz Szampanek Szymanek, Mirek Urban, Marcin Wąsowski, Remigiusz Jankowski.

2.00 – Cisza Nocna

30 sierpnia – niedziela

8.30 – pobudka

9.00 – śniadanie

10.00 – Festiwal talentów – podsumowanie warsztatów

11.30 – Eucharystia – kazanie ks. Przemek Kawecki SDB – śluby wieczyste składać będą Patryk Szostkowski SDB, Paweł Szczepański SDB

13.00 – obiad, sprzątanie, rozjazd

Szczegóły

Start:
2015/08/27
Koniec:
2015/08/30
Koszt:
55PLN
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
Strona internetowa:
http://campo.bosko.pl/

Organizator

Salezjanie – Czerwińsk
Strona internetowa:
www.campo.bosco.pl

Miejsce

Czerwiński n/Wisłą
Czerwińsk nad Wisłą, mazowieckie Poland + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo