Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dobre Kino: LOYOLA – Warszawa / 13 stycznia 2019

13 stycznia

15 PLN

Dobre Miejsce zaprasza 13 stycznia 2019 roku o 18.00 na film „Loyola” o św. Ignacym, założycielu Towarzystwa Jezusowego. Bilety w cenie 15 zł, dostępne on-line, albo w bezpośrednio przed pokazem.

„Gdybyś słyszał głos Boga, czy chciałbyś zachować to dla siebie?” Dramat historyczny oparty na „Opowieści Pielgrzyma” – autobiografii św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu jezuitów. To historia żołnierza, grzesznika a także człowieka przemocy. Starając się zwrócić się ku światłu, musiał stoczyć walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami.

Doskonale opowiedziana historia dramatycznych a także przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

Brutalny żołnierz jak i również kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy. Podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi a także wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych. By wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

POLECAMY: Betlejem w Polsce 2018/2019 – trasa koncertowa

Poetyka filmu, przesłanie, walory artystyczne, muzyka, kolor w połączeniu ze znakomitą grą aktorską głównego bohatera, trafiają prosto do duszy widza i nie pozwalają mu zbyć seansu wzruszeniem ramion.

 

IGNACIO DE LOYOLA (LOYOLA), reż. Paolo Dy
Filipiny 2016; czas trwania 118 min.

Gościem specjalnym pokazu będzie ks. Łukasz Wysocki SJ, który poprowadzi wprowadzenie i dyskusję po filmie.

LOYOLA – BILETY:

13 stycznia 2019 r. godz.: 18.00. / Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, / ul. Dewajtis 3 / Bilety – w cenie 15 zł dostępne on-line na stronie sklepu „Chrześcijańskie Granie”. Stacjonarnie w dniu wydarzenia | www.chrzescijanskiegranie.pl Przypominamy o obowiązującej zniżce dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny!

Film był prezentowany na Festival Internacional de Cine con Valores w Guadalajara w Meksyku – gdzie zdobył Nagrodę Publiczności oraz International Film Festival of Manhattan w Nowym Yorku. Odtwórcę głównej roli Andreasa Muñoza uhonorowano Nagrodą dla Najlepszego Aktora.

Szczegóły

Data:
13 stycznia
Koszt:
15 PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury
Email:
kultura@dobremiejsce.org
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

Miejsce

Dobre Miejsce
ul. Dewajtis 3
Warszawa, 01-815 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo