Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dobre Kino: „Milczenie” – Dobre Miejsce (Warszawa) / 25 czerwca 2017

2017/06/25

15 PLN
Dobre Kino - Milczenie

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy „Wilka z Wall Street”, „Infiltracji” i „Chłopcow z ferajny”. Już 25 czerwca (niedziela) 2017 o godzinie 18:00 w Dobrym Miejscu (wejście B) w Auli im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostanie wyświetlony film „Milczenie”.  Ostatni pokaz przed wakacjami!

Bilety w cenie 15 zł (zniżki dla posiadaczy karty Dużej Rodziny 3+) do nabycia on-line na stronie sklepu „Chrześcijańskie Granie”. Stacjonarnie w Dobrym Miejscu wej. „B” w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz od 17:00 w dniu wydarzenia. Spotkanie filmowe poprowadzi historyk IPN Jakub Gołębiewski.

Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po „Misji” powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. W rolach głównych Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”), Adam Driver („Paterson”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”) oraz Liam Neeson („Uprowadzona”). XVII wiek. Dwoch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometóow, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę. „Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

MILCZENIE – KUP BILET TERAZ >>>

 

Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz: Martin Scorsese, Jay Cocks, na podstawie powieści Shūsaku Endō
Produkcja: USA / Tajwan / Meksyk
rok produkcji: 2016
czas trwania: 161 min

Szczegóły

Data:
2017/06/25
Koszt:
15 PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury
Email:
kultura@dobremiejsce.org
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

Miejsce

Dobre Miejsce
ul. Dewajtis 3
Warszawa, 01-815 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo