Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dobre Kino: Teraz i w godzinę śmierci – Warszawa / PREMIERA

2017/05/14

15PLN
Teraz i w godzinę śmierci - różaniec film

„Ten film udowodni, że różaniec może wpływać na dzieje świata” – premierowy pokaz niezwykłego filmu o różańcu „Teraz i w godzinę śmierci ” już 14 maja o 19.00 w Dobrym Miejscu w Warszawie. Bilety w cenie 15 zł dostępne na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Film został wyprodukowany przez Stowarzyszenie Rafael na setną rocznicę objawień fatimskich.  Celem obrazu „Teraz i w godzinę śmierci” jest dotarcie z wiedzą o Różańcu do jak największej liczby osób, by udowodnić siłę tej modlitwy, która pomaga rozwiązać problemy, również te wagi światowej. Różaniec to sposób na zło – sposób, który otwiera Niebo i pomaga zmieniać nasze życie na lepsze. Stoi za nim ogromna liczba niesamowitych historii, obok których nie można przejść obojętnie.

Premierowy pokaz, specjalnie dla widzów Dobrego Miejsca odbędzie się 14 maja 2017 (niedziela) o 19.00 (ul. Dewajtis 3, Warszawa). Bilety możecie kupić już teraz:

[Teraz i w godzinę śmierci – kup bilet]

Podczas gromadzenia dokumentacji do filmu „ Teraz i w godzinę śmierci ” reżyserzy odwiedzili różne rejony świata i zebrali wiele niesamowitych historii. Byli m.in. na Majdanie – tu poznali chłopaka, który w trakcie walk na barykadach znalazł zatopiony w błocie biały różaniec. Gdy go podnosił, przed tarczą wybuchły dwa granaty – gdyby nie osłona dzisiaj prawdopodobnie nie miałby nóg.

Reżyserzy dotarli również do młodego człowieka, amerykańskiego żołnierza marines, który został ciężko ranny w Afganistanie. Ewakuowany w dramatycznych okolicznościach z pola bitwy przeżył – jak twierdzi − tylko dzięki sile Różańca. Trzymał go cały czas w ręku, począwszy od postrzału w brzuch przez transport do szpitala, skomplikowaną operację, aż do pełnej rekonwalescencji.

Fotoreporterka dokumentująca tę nieprawdopodobną historię, zginęła niedługo później. Jej zdjęcia rannego żołnierza z różańcem w ręku były najlepszymi zdjęciami w całej jej karierze zawodowej − otrzymała za nie nagrodę Pulitzera. O tej historii napisały największe światowe media – dzienniki „Washington Post” i „Guardian” oraz telewizje NBC i Fox News. W filmie krakowskich reżyserów wystąpi zarówno żołnierz marines, jak i jego koledzy z oddziału, którzy zgodzili się dać świadectwo o wszystkim, co widzieli.

TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI – POKAZ PRZEDPREMIEROWY:

14 maja 2017 (niedziela), godz. 19:00, Dobre Miejsce, wejście B Aula im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Bilety w cenie 15 zł do nabycia on-line na stronie sklepu „Chrześcijańskie Granie”. Stacjonarnie od 14 kwietnia w Dobrym Miejscu wej. „B” w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz od 18:00 w dniu seansu.

 

Teraz i w godzinę śmierci - różaniec film

Miejsce: Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. „B” Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki
Wstęp: 15 zł
Link do strony www z biletami: https://www.chrzescijanskiegranie.pl/nowy/pl/p/E-BILET-film-Teraz-i-w-godzine-smierci-14-maja-2017-g.-18/886

Szczegóły

Data:
2017/05/14
Koszt:
15PLN
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury
Email:
kultura@dobremiejsce.org
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

Miejsce

Dobre Miejsce
ul. Dewajtis 3
Warszawa, 01-815 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo