Mietek Szcześniak - Nierówni

Promienie Ciszy CD

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dzień Papieski 2017 – Lublin / Idźmy naprzód z nadzieją

2017/10/08

Darmowy

Hasło Dnia Papieskiego 2017  brzmi „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Na 8 października w każdym niemal mieście będzie można zobaczyć młodych ludzi w żółtych chustach kwestujących z puszkami na ulicach, usłyszeć ich świadectwa podczas Mszy Świętych, bawić się z nimi na festynach rodzinnych.

Dzień Papieski 2017 w Lublinie zaczyna 6 października o godz. 19.00 od Mszy Świętej i czuwania wieczornego w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie.

DZIEŃ PAPIESKI 2017 w LUBLINIE:

W sobotę – 7 października, o godz. 20.00 zapraszamy na konferencję z udziałem gościa specjalnego: reżysera Krzysztofa Tadeja. Czeka nas rozmowa oraz pokaz filmowy w sali CTW02 (Centrum Transferu Wiedzy KUL).

W niedzielę zapraszamy na Plac Litewski od godziny 12:30 do 14:30 ( 8 października). Dla tych, którzy lubią słodkości przygotowaliśmy kiermasze ciast przy parafii św. Ducha, Kościele Akademickim KUL oraz parafii pw. św. Rodziny.

13 października stypendyści wezmą udział w Nocnym Czuwaniu Młodych w Kodniu, a 14 października stypendyści zaprezentują się podczas meczu drużyny TBV Start Lublin.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Powstała w 2000 roku po jednej z pielgrzymek Ojca Świętego – Jana Pawła II do Polski. Gdy papież dowiedział się, że po jego wizycie została pewna suma pieniędzy, powiedział że nie chce marmurowych pomników, żadnych kamieni. Jan Paweł II kochał ludzi, chciał dawać, głosić słowo Boże, pragnął by szerzyło się na cały świat i dlatego zażyczył sobie żywego pomnika. Właśnie ten pomnik od 17 lat budują stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to uzdolniona młodzież z niezamożnych rodzin z małych miejscowości. Dzięki stypendiom ci ludzie spełniają swoje marzenia dotyczące edukacji. Niejednokrotnie można usłyszeć jak stypendysta mówi „gdyby nie stypendium, nie byłoby mnie stać na studia/liceum/szkołę…”. Pierwsze stypendia odbierało 8 osób, dziś liczba stypendystów przekracza 2000.

Aby zostać stypendystą nie wystarczy mieć niskich dochodów. Celem Fundacji jest nie tylko zapewnienie młodym ludziom pomocy finansowej ale przede wszystkim rozwój duchowy, kulturowy i budowa wspólnoty. Należy odznaczać się wysokimi wynikami w nauce. Niejednokrotnie można spotkać stypendystów studiujących za granicą lub wyjeżdżających na różne wymiany międzynarodowe. Pragną oni poszerzać swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania oraz na całym świecie głosić naukę wielkiego Polaka, jakim był nasz Ojciec Święty. Ci młodzi ludzie całym sercem kochają Boga. Wiara jest ich priorytetem i właśnie ona łączy ich najbardziej. Pragną dzielić się z innymi tym, co mają, toteż każdy stypendysta jest zaangażowany w jakąś formę wolontariatu.

Pieniądze na stypendia są dobrowolnymi ofiarami wpłacanymi na konto Fundacji, pochodzą z akcji 1%, ale przede wszystkim stypendyści sami zbierają je podczas corocznie organizowanego Dnia Papieskiego w październiku. Celem tych wydarzeń jest nie tylko zbiórka pieniędzy ale również uczczenie pamięci naszego Ojca Świętego, przypomnienie jego nauki, a młodszym pokoleniom przybliżenie jego sylwetki.

za: mat.prasowe

Szczegóły

Data:
2017/10/08
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Miejsce

Lublin
Lublin, Polska + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.