Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dzień Papieski 2017 – Warszawa / koncert GOSPEL RAIN

2017/10/08

Darmowy
Dzień Papieski 2017 - koncert Gospel Rain

 

Dzień Papieski 2017 już 8 października. W Warszawie na niezwykły koncert „Idźmy naprzód z nadzieją” zaprasza Gospel Rain i wyjątkowi goście. Wraz znimi na scenie pojawią się wspaniali soliści: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert oraz Krzysztof Iwaneczko.

Koncert transmitowany będzie na żywo w TVP 1!  Start już w najbliższą niedzielę 8 października 2017 roku o godz. 15.50 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W repertuarze koncertu znajdą się w większości utwory zespołu Gospel Rain. Nie zabraknie także dobrze znanych utworów zaproszonych artystów, w nowych aranżacjach Grzegorza Głucha – lidera zespołu Gospel Rain, kompozytora i aranżera, producenta muzycznego koncertu, wzbogaconych o orkiestrę smyczkową pod batutą Michała Ostrowskiego. Zobacz też: Koncert GOSPEL RAIN na 7. Festiwalu Chrześcijańskie Granie (26 listopada 2017)

Część muzyczna oraz wykonywane utwory będą nawiązywały tematycznie do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego. Będą mówiły o nadziei, budowanej na wierze i miłości do Boga Ojca i bliźniego, a także o wartościach, pomagających nam wzrastać. To będzie czas naprawdę niezwykłych, muzycznych i duchowych przeżyć! Wstęp na koncert – bezpłatny! Kup płyty Gospel Rain na www.chrzescijanskiegranie.pl

Gospel Rain w koncercie towarzyszyć będzie także zespół „Tylko Ty”, stworzony kilka lat temu z grona stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, od wielu lat zajmującej się promocją Dnia Papieskiego i zbiórkami na rzecz uzdolnionej młodzieży.

Dzień Papieski 2017 w Świątyni Opatrzności Bożej:

Po raz pierwszy w tradycji koncertów papieskich – tegoroczny będzie multimedialnym widowiskiem opartym na życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz na historii życia stypendystów i absolwentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – Organizatora koncertu.

Mottem przewodnim wydarzenia, które poprowadzi Krzysztof Ziemiec, będą słowa „Idźmy naprzód z nadzieją”. Nauczanie św. Jana Pawła II daje odpowiedź, gdzie szukać źródła nadziei, skąd czerpać siłę, by z nadzieją patrzeć w przyszłość. Nie zabraknie także odwołania do nauczania Papieża Franciszka. Elementem wzbogacającym koncert od strony wizualnej będą grafiki (wizuale) przygotowane techniką malowania piaskiem, odnoszące się do narracji koncertu oraz do wykonywanych utworów wokalno-instrumentalnych.

Scenarzystą i reżyserem koncertu jest Grzegorz Sadurski – twórca programów, koncertów i imprez o charakterze religijnym, animator polskiej sceny katolickiej. Producentem wykonawczym jest DoReMiFilm.

Nowoczesna formuła koncertu pozwoli w pełni wykorzystać ogromne możliwości, jakie daje przestrzeń Świątyni Opatrzności Bożej, a także dotrzeć do serc jak największego, zróżnicowanego grona odbiorców idei XVII Dnia Papieskiego.

DZIEŃ PAPIESKI 2017

Gospel Rain

To kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, która objawia się w autentycznym, żywym kontakcie z publicznością. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel.

W dorobku fonograficznym Gospel Rain znajdują się cztery płyty. W początkach 2016 roku ukazała się najnowsza koncertowa płyta OGIEŃ, zawierająca nowe piosenki autorstwa Grzegorza Głucha i innych członków zespołu. Zespół jest także współtwórcą i głównym wykonawcą wielkich, plenerowych Koncertów Chwały (2003-2015), gromadzących corocznie w wieczór Bożego Ciała w Lublinie kilkunastotysięczną widownię. Koncerty Chwały w Lublinie to jedno z największych chrześcijańskich, cyklicznych spotkań, odbywających się w Polsce.Zespół współpracował wielokrotnie ze znakomitymi muzykami, w tym z: Golec uOrkiestra, Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Lampertem, Piotrem Cugowskim, Kubą Badachem, Marylą Rodowicz, Moniką Kuszyńską, Olgą Szomańską, Patrycją Golą, Beatą Bednarz, Mateuszem Pospieszalskim, Natalią Niemen, Mate.o, Adamem Krylikiem, z raperami Kolah i Full Power Spirit, Piotrem Nazarukiem, Romualdem Lipko, Pawłem Zareckim, a także z Ewą Urygą, Markiem Radulim, Krzysztofem Zalewskim, Pawłem Bębenkiem i innymi. W 2002 roku Gospel Rain wystąpił jako reprezentant Polski podczas Światowych Dni Młodzieży . Występował również na najważniejszych festiwalach, m.in. Gospel Camp Meeting, Song of Songs, Stróże Poranka oraz na kilkuset koncertach w Polsce i za granicą.

za: mat. prasowe

Szczegóły

Data:
2017/10/08
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Miejsce

Świątynia Opatrzności Bożej
Księdza Prymasa Augusta Hlonda 1
Warszawa, 02-972
+ Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo