Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

5. Festiwal Chrześcijańskie Granie – Koncert Premiery, spotkania, koncert zespołu Soudarion!

2015/11/28

Sobota, 28 listopada:

 

Salon Festiwalowyspotkanie dotyczące polskiej muzyki chrześcijańskiej. Informacje już niebawem. Zgłoszenia: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl. Wydarzenie odbędzie się w godzinach porannych; Miejsce: Sala św. Józefa, Dom Rekolekcyjno – Formacyjny, ul. Dewajtis 3; Budynek: KCK Dobre Miejsce – wejście A

 

17:00 – Koncert Premiery – pięć najlepszych premierowych utworów powalczy o nagrodę Złoty Krążek w kategorii: Premiera Roku 2015; Miejsce: Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Dewajtis 3; Budynek: KCK Dobre Miejsce – wejście B. Zagrają: Albo i Nie, Arkadio, x. Jakub Bartczak, El Camino, New Day. Więcej info o zespołach TUTAJ.

 

18:45 – koncert Debiutu 2015 – Soudarion; Miejsce: Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Dewajtis 3; Budynek: KCK Dobre Miejsce – wejście B

 

Wieczorny koncert (od 17.00 do 19.50) będzie można oglądać dzięki transmisji live w telewizji SalveTV (www.salvetv.pl) lub na stronie www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Zaproszenia / Bilety

Wpłać dobrowolną wpłatę na konto: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909, Fundacja „Chrześcijańskie Granie”, ul.Dewajtis 3, 01-815 Warszawa (tytułem: darowizna na cele statutowe.festiwal.[liczba zaproszeń]). Może być to 20, 50, 100 zł albo każda inna kwota. Wydrukuj potwierdzenie i odbierz zaproszenie już od 9 listopada w sklepie Chrześcijańskie Granie przy Dewajtis 3 w Warszawie.

 

Wspieraj nas!

Jeżeli chcesz zostać sponsorem wydarzenia, to napisz do nas! Wszelkie informacje na temat Festiwalu Chrześcijańskie Granie są udzielane poprzez maila: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl oraz telefonicznie: tel. +48 22 561 01 22, 513 844 481. Możesz bezpośrednio dokonać wpłaty na nasze konto: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909, Fundacja „Chrześcijańskie Granie”, ul.Dewajtis 3, 01-815 Warszawa (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

Więcej: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

Dołącz do wydarzenia na FB – https://www.facebook.com/events/675979472538321/

 

KONCERT PREMIERY 2015 – WYKONAWCY:

(SOBOTA – 28 LISTOPADA o 17.00)

Albo i NieAlbo i Nie – zespół Albo i Nie powstał w 2011 roku. Na początku następnego roku rozpoczął działalność koncertową. W 2012 roku zagrał 30 koncertów, zyskując coraz szersze uznanie i za swoją twórczość uzyskując nagrody na kilku ogólnopolskich festiwalach, w tym:I miejsce na Festiwalu Piosenki Artystów Wrażliwych w Chorzowie, I miejsce na festiwalu Złote Tłoki w Katowicach czy I miejsce na festiwalu „Słuchaj i patrz” w Krakowie.Albo i Nie wydał w 2013 roku album pt. TAK. Zespół zagrał podczas koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy w Warszawie oraz dostał się do półfinału programu MUST BE THE MUSIC. Podczas Koncertu Premier zespół zagra kawałek „Piosenka Prostych Serc” z nadchodzącej drugiej płyty.

Tymczasem ich debutancka płyta „TAK”   jest do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

ArkadioArkadio – czyli Arkadiusz Zbozień, raper, freestylowiec, mówca. Rocznik ’90, urodzony w Nowym Sączu. Autor czterech płyt, audiobooka i książki oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach. Od 4 lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii z koncertami oraz autorskimi programami (program profilaktyki uzależnień) zachęcającymi do pozytywnych zmian w życiu. Szczęśliwy mąż i tata. Nieustannie rozwija się na polu artystycznym i biznesowym. Robi to, co kocha. Podczas Koncertu Premiery zagra kawałek „Tylko prawda” ze zbliżającej się płyty „Fundament”, której premiera jeszcze w listopadzie/grudniu 2015 roku.

Płyty Arkadio kupicie na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

el_camino_dobremiejsce-fot-Mateusz-Stolarski (1)El Camino – zespół El Camino został zawiązany jesienią 2010 roku. Repertuar grupy stanowią autorskie piosenki inspirowane muzyką gospel, jazzem i współczesną muzyką elektroniczną. El Camino ma na swoim koncie koncerty m. in. na Zaduszkach Jazzowych w Garwolinie i w Sanktuarium w Górkach. Między listopadem 2010, a lutym 2011 roku został zarejestrowany materiał obejmujący 9 kompozycji. Płyta zespołu El Camino pt „Bliżej” ukazała się we wrześniu roku 2011. Zespół wystąpił w Debiutach 2012, a następnie przygotował niesamowity materiał Drogi Krzyżowej, który ukazał się w 2014 roku pod tytułem „Miłość Niepojęta”. Podczas Koncertu Premiery zagrają nowość – piosenkę „Zanim”.

 

kuba_bartczak_strefa_chwaly2014 fot-Mateusz-Stolarskix. Kuba Bartczak  – pochodzi z Wrocławia. Od małego wyrastał w środowisku blokowisk i hip-hopu. Kilka lat temu podjął decyzję o pójściu do seminarium i tak stał się pierwszym rapującym księdzem. Jednak jak deklaruje: „Nie zamierzam robić muzycznej kariery, chcę być zwykłym księdzem na parafii.”. Kariera dzieje się jednak mimo wszystko – na youtube jego teledyski wyświetlane są setki tysięcy razy, a utwór „Wolność” został wybrany Premierą Roku 2014. Czy tym razem się też uda? Przekonacie się już 28 listopada.

Zarapuje na nim kawałek „O tym co ma sens” feat. Calu.

 

 

myslowice_badzjakJezus_2015_New_Day_fot-Mateusz-Stolarski (10)New Day – to wyjątkowy zespół na scenie „muzyki dobrej”. Inspiracją do powstania zespołu stała się podróż do Afryki, w 2002 roku,Rafała Boniśniaka– lidera zespołu, perkusisty i kompozytora. Sam zespół powstał pół roku później, w styczniu 2003 roku. Od tamtego czasu zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą. Potwierdziło to ponad 800 koncertów a liczne festiwale, takie jak: Song of Songs w Toruniu w 2003 i 2004 roku, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie w latach 2004 i 2005, czy Festiwal Stróżów Poranka w latach 2004-2006 w Chorzowie, oraz Festiwal Cantate Deo w 2005 i 2006 roku w Gliwicach, festiwal Dla Jezusa w 2007 roku, to tylko nieliczne przykłady wspaniałego przyjęcia grupy przez publiczność. Co więcej, w 2005 roku NEW DAY na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpił, jako główny reprezentant Polski w Kolonii, gdzie skandujący kilkusettysięczny tłum nie pozwolił mu zejść ze sceny?

Przez ten czas zespół wydał 8 płyt długogrających, z których pierwszy album „Tam-Tam i Tu” został doskonale przyjęty zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, a „Czarna Płyta” wydana w 2005 roku zdobyła tytuł Najlepszej Płyty Roku 2005. Wydana w 2006 roku 5 płyta zespołu, zatytułowana po prostu „PIĄTKA”, również odniosła ogromny sukces trafiając zarówno do wielu młodych jak i starszych słuchaczy, a piosenka „Tacy sami jak my” stała się hymnem Salezjańskiej młodzieży.

W 2008 roku ukazała się kolejna płyta „Kawa z mlekiem”. Po 5 letniej przerwie, najnowsza płyta zatytułowana NOWY DZIEŃ swoją premierę miała 10 maja 2014 roku w Krakowie. Teledysk do piosenki promującej płytę „NOWY DZIEŃ” (2014) otrzymał II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie. W tym samym roku ukazała się również płyta z kolędami „A Anieli grają!”  (2014) będąca znakomitym uzupełnieniem poprzednich lat kolędowania w całej Polsce.

Podczas Koncertu Premiery 2015 zespół zagra najnowszy kawałek – „Pod prąd” z nadchodzącej płyty.

Płytę NOWY DZIEŃ kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

KONCERT DEBIUTU 2015 – SOUDARION

(SOBOTA – 28 LISTOPADA o 18.45)

soudarion_zespol

Soudarion – Debiut 2015 – nagroda jury. To muzyczna grupa założona przy śremskiej Farze przez ks. Marcina Lewandowskiego w 2009 roku. Soudarion gra w różnych zakątkach Polski, promuje przy tym przede wszystkim swego Stwórcę. Jak sami mówią: “Nie ma nic piękniejszego, jak chwalić Pana wspólnym śpiewem i modlitwą” i taka jest dewiza ich działania, aby radośnie chwalić, śpiewać, modlić się i tańczyć.

Soudarion to Chusta z Oviedo od IX wieku przechowywana w skarbca katedry jako najcenniejsza relikwia. Według tradycji otarto nią twarz Jezusa zaraz po Jego śmierci i zdjęciu z krzyża, a kiedy ciało zostało owinięte w całun i złożone w grobie, chustę położono na Jego twarzy.

Zespół Soudarion podpowiada, że:

“Ta Chusta była przede wszystkim pierwszym świadkiem Zmartwychwstania Jezusa, bardzo zależy nam, abyśmy swoją pracą i śpiewem byli właśnie takimi “pierwszymi świadkami” Zmartwychwstania”

Wieczorny koncert będzie można oglądać dzięki transmisji live w telewizji SalveTV (www.salvetv.pl) lub na stronie www.chrzescijanskiegranie.pl

Szczegóły

Data:
2015/11/28
Wydarzenie Categories:
, , ,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Chrześcijańskie Granie
Telefon:
+48 22 561 01 22
Strona internetowa:
www.chrzescijanskiegranie.pl

Miejsce

Dobre Miejsce
ul. Dewajtis 3
Warszawa, 01-815 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo