Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Festiwal Chrześcijańskie Granie – Warszawa

2014/10/18 - 2014/10/19

PLN15 – PLN25
Festiwal Chrześcijańskie Granie

[wpsr_socialbts][wpsr_facebook]

Już 18 i 19 października 2014 odbędzie się kolejna odsłona największego festiwalu muzyki z dobrym przesłaniem w Warszawie. 4. Edycja Festiwalu Chrześcijańskie Granie będzie kolejną okazją do wspólnego świętowania, radosnego tańca i śpiewu oraz dziękowania za muzykę i muzyków chrześcijan. 

 

Bilety na pierwszy i drugi dzień 4. Festiwalu Chrześcijańskie Granie można już kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl albo w naszym sklepie stacjonarnym (ul. Dewajtis 3, Warszawa, Las Bielański, wejście B) – ceny 20zł (sobota) / 15zł (niedziela) w przedsprzedaży. W dniu koncertu będą o 10 zł droższe. Wszelkie info znajdziecie na naszej stronie oraz na facebooku – www.facebook.com/events/1449778831949351

 

PROGRAM FESTIWALU

SOBOTA

18.00 – startujemy

– Frenchman

– Zespół 33

– Uwielbienie – prowadzą muzycy TGD, StronyB, Mimi Manu

NIEDZIELA

17.00 – start

– koncert zespołu konkursowego

– koncert Magda.leny Frączek – wręczenie Złotego Krążka 2014

 

Program może jeszcze ulec nieznacznym modyfikacjom. Do zobaczenia 18 i 19 października 2014 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach.

 

Zapraszamy też na stronę festiwalową – już niedługo znajdziecie tam aktualny program i listę wykonawców: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Festiwal Chrześcijańskie Granie – krótka historia…

Pierwsza edycja Festiwalu Chrześcijańskie Granie odbyła się w maju 2011 roku. Na wydarzenie złożył się: Przegląd Piosenki, DEBIUTY 2011 oraz Koncert Galowy. Festiwal miał miejsce w Dobrym Miejscu przy ulicy Dewajtis 3 na warszawskich Bielanach. Druga edycja trwała od 9 do 25 listopada 2012. W ramach imprezy odbyła się Gala Złote Krążki, koncert Antoniny Krzysztoń na rzecz Radia Warszawa, Przegląd Piosenki oraz pokaz filmu JA JESTEM. W roku 2013 festiwal zawitał do Amfiteatru w Parku Sowińskiego. Trzecia edycja odbywała się pod hasłem: „największy festiwal młodej muzyki chrześcijańskiej w stolicy”. Na jednej scenie zobaczyliśmy: Twoje Niebo, StronaB, PANdamusic, Hiob, magda.lena Frączek, Porozumienie oraz Kanaan. Czwarta edycja festiwalu ponownie wraca do Dobrego Miejsca. Ponownie zostaną też przyznane Złote Krążki.

 

Dlaczego Grajmy! Chrześcijańskie Granie?

Bo bardzo potrzebujemy „muzycznych orlików”. Dlatego ruszyła ta akcja. W tym roku Festiwal Chrześcijańskie Granie będzie miejscem promocji tych miejsc i ludzi, bo bez kogoś kto się zatroszczy, zapali i działa – będą to tylko martwe pomieszczenia. Dołącz już dzisiaj!

 

“Do rozwoju muzyki chrześcijan w Polsce potrzebne są salki muzyczne w każdej parafii i każdej gminie. Trudno zbudować profesjonalną scenę muzyki bez debiutów, a przede wszystkim bez zespołów amatorskich i schól muzycznych.” – mówi Mateusz Stolarski z serwisu Chrześcijańskie Granie – organizatora akcji.

 

 

Wielu wykonawców polskiej sceny muzycznej swoją „karierę” rozpoczynało właśnie zespołach parafialnych. W niektórych miejscowościach istnieją już salki muzyczne, ale jeszcze jest wiele miejsc, w których mogłyby powstać nowe. Dlatego warto promować takie miejsca – poprzez dotarcie do mediów, proboszczów, liderów wspólnot, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. To leży w interesie nas wszystkich. Pozwala wydobyć młodzież z nudy i marazmu. Powstaje cykl nagrań z udziałem muzyków, relacje z istniejących salek oraz przyznanie certyfikatów Miejsc Muzyką i Śpiewem Brzmiących. Czas trwania akcji naturalnie wpisuje się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016.

 

“Bardzo brakuje nam dobrze wyposażonych salek muzycznych, w których młodzi mogliby grać. Trudno się dziś umawiać z kumplami na mecz z zastrzeżeniem: „Ty przynosisz jedną bramkę, a ja drugą”. Młodzi grają na orlikach. Brakuje nam bardzo takich muzycznych parafialnych orlików.” – mówi x. Piotr Osiński, dziennikarz i muzyk. Właśnie takie orliki mają szansę powstać w całej Polsce.

 

Sami zresztą posłuchajcie świadectwa Klaudii Grabek z zespołu StronaB:

 

Do zobaczenia 18/19 października 2014 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach!

ORGANIZATORZY:

Chrześcijańskie Granie , Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce

PATRONI MEDIALNI:

Radio Warszawa, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Lista z Mocą, Muzykadladucha.pl, Bosko.pl, Profeto.pl, GospelBox.pl, Telewizja internetowa Dobre Media, DEON.pl

SPONSORZY:

Tolle.pl, Wielka Wola

Szczegóły

Start:
2014/10/18
Koniec:
2014/10/19
Koszt:
PLN15 – PLN25
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Chrześcijańskie Granie
Telefon:
+48 22 561 01 22
Strona internetowa:
www.chrzescijanskiegranie.pl

Miejsce

Dobre Miejsce
ul. Dewajtis 3
Warszawa, 01-815 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo