Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Festiwal Muzyki Pozytywnej T3 2018 – Jarocin / koncerty

2018/06/29 - 2018/07/01

Festiwal Muzyki Pozytywnej T3 2018

Festiwal Muzyki Pozytywnej T3 w Jarocinie (29 czerwca – 1 lipca 2018 ) to nowe wydarzenie na mapie Polski. Zapowiadają się trzy dni muzycznej uczty – wśród zaproszonych gwiazd pojawią się m.in. Maleo Reggae Rockers, La Pallotina, Muode Koty, Gospel Rain, Kamil Bednarek, Beu, IND, Arkadio, Gabriela Blacha czy zespół Igramy z Pokusą. Wstęp wolny!

FESTIWAL MUZYKI POZYTYWNEJ T3 – IDEA

Organizatorzy chcą propagować najbardziej wartościowe zjawiska i trendy, pojawiające się w muzyce polskiej, nawiązującej do tradycji chrześcijańskich oraz przełamać uprzedzenia dotyczące tematyki poruszanej przez twórców i wykonawców. Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, że muzyka chrześcijańska poza warstwą tekstową nie wnosi w szeroko pojmowaną kulturę nic ciekawego, mamy w Polsce wielu wykonawców prezentujących głębokie treści i jednocześnie zasługujących na miano zjawisk i odkryć muzycznych, wartych nagłośnienia. Twórcy związani z tradycją chrześcijańską działają w bardzo szerokim wachlarzu stylów i brzmień – od tradycyjnych po hip-hop, muzykę elektroniczną czy heavy metal, które w pojęciu stereotypowym zupełnie nie współbrzmią z tekstami i przekazem jaki ma do zaoferowania chrześcijaństwo. Zapewniają, że w tym bogactwie brzmień odnajdą się zarówno miłośnicy spokoju, tradycji, jak i subkultury młodzieżowe. Swoje miejsce znajdą u nich również artyści, którzy nie identyfikują się bezpośrednio ze sceną chrześcijańską, ale ich przekaz jest pozytywny, mądry i wartościowy.

MAMY NADZIEJĘ, ŻE ZAINTERESUJEMY WAS RÓŻNOBARWNOŚCIĄ TRENDÓW, W JAKIE WPISUJĄ SIĘ TWÓRCY NAWIĄZUJĄCY DO TRADYCJI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ, ŻE WYPCHNIEMY Z MASOWEJ ŚWIADOMOŚCI BŁĘDNE PRZEKONANIE DOTYCZĄCE MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ – POSTRZEGANEJ JAKO NISZOWA, NIEPOPULARNA, MAŁO WARTOŚCIOWA POD WZGLĘDEM ARTYSTYCZNYM – piszą organizatorzy.

GENEZA

Pomysłodawcami festiwalu są Bogdan Romaniuk, pełniący funkcję Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego oraz Zbigniew Walczak, Wójt Gminy Jarocin. Swoim pomysłem zarazili innych. Wspólnie chcą stworzyć wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które nie przejdzie bez echa nie tylko na Podkarpaciu. Skąd idea promowania muzyki chrześcijańskiej?

„Uważamy, że ten nurt jest mało znany i niesłusznie niedoceniany. Do tego nie wszystko co jest lansowane w mediach nam się podoba. Chcemy więc stworzyć alternatywę dla osób chcących poszerzyć horyzonty i wiedzę na temat mnogości nurtów i zjawisk zaistniałych współcześnie w świecie polskiej muzyki nawiązującej do kultury chrześcijańskiej i muzyki w ogóle. Są wśród nas osoby, które dobrze poruszają się w nurcie muzyki chrześcijańskiej, potrafią wskazać perełki i chcą się swoimi odkryciami podzielić.”

NAZWA

Nazwa festiwalu – „Festiwal Muzyki Pozytywnej – T3” – wskazuje, że twórczość zaproszonych przez nas artystów łączy pozytywny przekaz. Niektórzy wprost nawiązują do Ewangelii, u innych nie mniej wyraźnie widać inspirację wiarą i duchowością. Teksty śpiewane przez naszych artystów są mądre, wartościowe, w refleksyjny sposób opowiadają o najistotniejszych sprawach w życiu. Nie ma w nich miejsca na agresję i nietolerancję. Drugi człon nazwy „T3” pochodzi z pieśni „Hymn o Miłości”, niosącej najważniejszy przekaz świata:

„Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – TE TRZY:
największa z nich [jednak] jest miłość.”

FESTIWAL MUZYKI POZYTYWNEJ T3 – PROGRAM:

29.06.2018 r. (piątek)

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY W JAROCINIE
18.00 – Gabriela Blacha z zespołem

30.06.2018 r. (sobota)

GOKSTIR W JAROCINIE:
9.30 – 15.00 – Warsztaty wokalne z Krzysztofem Biernackim

TEREN REKREACYJNY NAD ZALEWEM W JAROCINIE
16.00 – BeU
17.15 – I.N.D.
18.30 – Muode Koty
20.00 – Arkadio
21.30 – Maleo Reggae Rockers
16.30 – 18.00 – Akcja plastyczna „Namalować muzykę”

01.07.2018 r. (niedziela)

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY W JAROCINIE
11.00 – Msza Święta
12.00 – Wykład Ks. Andrzeja Daniewicza, lidera zespołu La Pallotina „Talent uwielbienia”
12.30 – Spotkanie z gościem festiwalu

TEREN REKREACYJNY NAD ZALEWEM W JAROCINIE
15.00 – Igramy z Pokusą
16.30 – La Pallotina
18.00 – MR. Pollack
Gość Specjalny Festiwalu – Jerzy Trela
19.30 – Gospel Rain
21.00 – Kamil Bednarek

15.00-19.00 – Akcja muzyczna „Się gra”

Festiwal Muzyki Pozytywnej – T3 został w 2018 roku objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla i Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, otrzymując główne wsparcie finansowe od Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018” oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Partnerami wydarzenia są Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Gmina Jarocin i Powiat Niżański. Patronat medialny został objęty przez: TVP3 Rzeszów, Radio Rzeszów, Radio VIA, Radio Leliwa, Super Nowości, Nowiny, Nowiny 24, Tygodnik Nadwiślański, Sztafetę oraz RNI24.eu.

Szczegóły

Start:
2018/06/29
Koniec:
2018/07/01
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Jarocin
Jarocin, Podkarpackie Polska + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo