Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

GORLICE – RYNEK // kolędy NEW DAY

2015/12/19

New Day - A Anieli grają

Zapraszamy na koncert z cyklu „A Anieli grają!” . Kolędy zespołu New Day sprawią, że w tym czasie będziemy bliżej innych ludzi i Pana Boga.

 

 

19 grudnia 2015, godzina 17.00
Miejsce: GORLICE – RYNEK
KONCERT KOLĘDOWY – A ANIELI GRAJĄ!

 

NEW DAY to wyjątkowy zespół na scenie „muzyki dobrej”. Inspiracją do powstania zespołu stała się podróż do Afryki, w 2002 roku, Rafała Boniśniaka – lidera zespołu, perkusisty i kompozytora. Sam zespół powstał pół roku później, w styczniu 2003 roku. Od tamtego czasu zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą. Potwierdziło to ponad 800 koncertów a liczne festiwale, takie jak: Song of Songs w Toruniu w 2003 i 2004 roku, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie w latach 2004 i 2005, czy Festiwal Stróżów Poranka w latach 2004-2006 w Chorzowie, oraz Festiwal Cantate Deo w 2005 i 2006 roku w Gliwicach, festiwal Dla Jezusa w 2007 roku, to tylko nieliczne przykłady wspaniałego przyjęcia grupy przez publiczność. Co więcej, w 2005 roku NEW DAY na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpił, jako główny reprezentant Polski w Kolonii, gdzie skandujący kilkusettysięczny tłum nie pozwolił mu zejść ze sceny?

Przez ten czas zespół wydał 8 płyt długogrających, z których pierwszy album „Tam-Tam i Tu” został doskonale przyjęty zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, a „Czarna Płyta” wydana w 2005 roku zdobyła tytuł Najlepszej Płyty Roku 2005. Wydana w 2006 roku 5 płyta zespołu, zatytułowana po prostu „PIĄTKA”, również odniosła ogromny sukces trafiając zarówno do wielu młodych jak i starszych słuchaczy, a piosenka „Tacy sami jak my” stała się hymnem Salezjańskiej młodzieży.

W 2008 roku ukazała się kolejna płyta „Kawa z mlekiem”. Po 5 letniej przerwie, najnowsza płyta zatytułowana NOWY DZIEŃ swoją premierę miała 10 maja 2014 roku w Krakowie. Teledysk do piosenki promującej płytę „NOWY DZIEŃ” (2014) otrzymał II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie. W tym samym roku ukazała się również płyta z kolędami „A Anieli grają!” (2014) będąca znakomitym uzupełnieniem poprzednich lat kolędowania w całej Polsce.28 listopada zespół New Day otrzymał Złoty Krążek i statuetkę ufundowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę podczas V Festiwalu Chrześcijańskie Granie za Premierę Roku (utwór „Pod Prąd”).

Płyty NEW DAY kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Szukaj więcej kolęd w sklepie Chrześcijańskie Granie przy ul. Dewajtis 3 oraz na www.chrzescijanskiegranie.pl

Szczegóły

Data:
2015/12/19
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Miejsce bez nazwy
GORLICE, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo