Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

I Festiwal Piosenki Religijnej „Niech Zstąpi Duch Twój” – Zabierzów

2018/05/19

I FESTIWAL NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ

Już w sobotę, 19 maja 2018 o 15.00 w Zabierzowie rozpocznie się I Festiwal Piosenki Religijnej ” Niech Zstąpi Duch Twój ” – w otwartym konkursie zaprezentuje się 9 wykonawców, a gwiazdą tegorocznej edycji będzie zespół Play&Pray (Debiut 2017). Wstęp wolny!

Organizatorom zależy im, m.in., na: promocji kultury chrześcijańskiej, integracji środowiska katolickiego, umożliwieniu wykonawcom zaprezentowania swego talentu, zachęceniu ich do poszukiwań artystycznych oraz popularyzacji wartościowych treści muzycznych i sacrum zawartych w pieśniach czy piosenkach religijnych. Zapraszając do udziału w konkursie, organizatorzy chcieliby aby I Festiwal Piosenki Religijnej „Niech Zstąpi Duch Twój” był wydarzeniem, które połączy muzykę i śpiew z modlitwą, a ponadto poruszy aspekt patriotyczny związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości; upamiętni te wydarzenia i utrwali je w świadomości uczestników – artystów i widzów.

Zespoły biorące udział w konkursie zaprezentują utwory w przygotowanych przez siebie aranżacjach. Dla laureatów konkursu przewidziane zostały nagrody pieniężne i rzeczowe. Po części konkursowej zaplanowano występ gwiazdy Festiwalu, zespołu Play & Pray (Debiut 2017) a na zakończenie modlitewne dziękczynienie Duchowi Świętemu, z udziałem zaproszonych muzyków i chórzystów.

ZOBACZ TEŻ: Festiwal Chrześcijańskie Granie 2018 – Warszawa

ZESPOŁY KONKURSOWE – I FESTIWAL „NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ”:

  1. GLORIA (Parafia Narodzenia NMP)
  2. Zespół Duo – Zespół Szkolny w Tomicach, (parafia św. Joachima i Anny w Tomicach)
  3. Śpiewająca cisza – Parafia pw. św. Michała Archanioła w Ostrowsku
  4. Gwiazdy Jezusa – Parafia pw. św. Wojciecha w Mucharzu
  5. iGramy z Pokusą – Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Ślemieniu
  6. Grunt pod nogami – Parafia św. Wojciecha Kraków Bronowice
  7. Fioretti – Seminarium Franciszkanów z Krakowa
  8. Above the Earth – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Wielka Wieś
  9. Orkiestra z Korzkwi

Finał Festiwalu odbędzie się w sobotę 19 maja 2018  od godz. 15 w Zabierzowie, na Błoniach Zabierzowskich (ul. Stanisława Kmity). Szczegóły związane z konkursem, w tym jego regulamin i karta zgłoszeniowa, oraz program finału Festiwalu na: www.bloniazabierzowskie.pl. w zakładce: Festiwal Muzyki Religijnej 2018

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Integracji Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kultury „Dolina Rudawy”, przy współudziale Dekanatu Bolechowice i parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

Szczegóły

Data:
2018/05/19
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Stowarzyszenie Integracji Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kultury „Dolina Rudawy”

Miejsce

Zabierzów – błonia
ul. Stanisława Kmity
Zabierzów, Polska
+ Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo