Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kanaan – Gdańsk / koncert „Dom pełen miłosierdzia”

2016/11/20

Darmowy
Kanaan - koncert

Kanaan zagra w niedzielę 20.11.2016 o godzinie 20.00w Parafii pw. Świętego Krzyża w Gdańsku (ul. Mickiewicza 11). Koncert odbędzie się w ramach rekolekcji dla małżeństw „Dom pełen miłosierdzia”. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

 

Kanaan … sami mówią o sobie tak: Gramy we wszystkich muzycznych kolorach świata, zapamiętale i namiętnie, o TYM co nad nami. I nie są gołosłowni. W przypadku tego zespołu jedno jest pewne, że… nic nie jest pewne. Lider, Kuba Kornacki, wciąż kipi od pomysłów i co chwila sięga gdzie indziej. Wystarczy przesłuchać ich pierwszą płytę („Tato” – 2013), by zachłysnąć tą różnorodnością. Funk, pop, muzyka świata, bossa nova, calypso, jazz, a i zdarzyła się renesansowa ballada – gejzer stylów, gejzer pomysłów. A jeśli ktoś myśli, że w pierwszym krążku Kanaan pokazał całą swoją różnorodność – nic podobnego. O ile w płycie „Tato” można wyczuć przyprawy z całego świata, o tyle ich nowy program „Trzy sny” – to podróż na inną planetę. Ukazał się już w sieci „Wojownik”, który daje wyobrażenie, jak rozległe są obszary poszukiwań muzycznych Kanaanu.

„Nowy repertuar to bardzo intymna duchowa podróż. Słuchacze na pewno znajdą w niej bez trudu ślady moich muzycznych fascynacji: Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Sting, Adam Nowak i zespół Raz Dwa Trzy – to artyści, których wrażliwość i wyobraźnia są tą krainą, w której najlepiej się czuję. Teksty, zdaniem niektórych, „mają uzasadnioną pretensję do bycia poezją”. Ale nie jest to poezja tkliwa. Ktoś stwierdził, że „trafia go ona prosto w serce i wypływa oczami”. Mam nadzieję, że właśnie taka ona jest. Do-tkliwa.”  – Kuba Kornacki

Wspólnym mianownikiem są znakomici wykonawcy, jazzmani z najwyższej półki w kraju:
Kuba Kornacki (wokal)
Maciek Afanasjew (skrzypce)
Grzegorz Nadolny (bas)
Mateusz Otczyk (gitara)

ZAPROŚ KANAAN NA KONCERT, SPOTKANIE:

Katarzyna Leszczyńska
managerkanaan@gmail.com
tel. 602636405

FACEBOOK:
www.facebook.com/kubakanaan

Płytę zespołu Kanaan można kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

 

Szczegóły

Data:
2016/11/20
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Kanaan

Miejsce

Gdańsk – parafia pw. Świętego Krzyża
Mickiewicza 11
Gdańsk, Polska
+ Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo