Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Debiuty 2015 – Warszawa

2015/04/12

PLN10
Koncert Debiuty 2015 - banner

Już dzisiaj zapraszamy na 5 edycję Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy, który odbędzie się 12 kwietnia 2015 roku w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. W piątej edycji wystąpią 3 zespoły: BeU (wybrany przez Lista z Mocą ), SOUDARION (wybrany przez Chrześcijańskie Granie) oraz GOOD GOD (wybrany przez internautów).

 

Koncert Debiuty  2015 to organizowany przez Chrześcijańskie Granie oraz Dobre Miejsce konkurs, w którym najciekawsze debiutanckie zespoły mają szansę zdobyć tytuł Debiutu roku. Dotychczas laureatami były tacy wykonawcy jak Love Story, Anielsi, StronaB, Kanaan, Mocni w Wierze. Ma na celu promowanie młodych, zdolnych artystów, którzy często nie mają jeszcze wsparcia promocyjnego.

Bilety są do zdobycia na www.chrzescijanskiegranie.pl oraz w konkursach organizowanych przez patronów wydarzenia.

 

Organizatorzy: Chrześcijańskie Granie, KCK Dobre Miejsce, Fundacja Chrześcijańskie Granie

Sponsorzy: TOLLE.pl, WielkaWola.pl, RTCK Muzyka, Edycja św. Pawła, Campo Bosco, Dystrybucja Katolicka, Kondrat-Media

Patronami medialnymi wydarzenia są: Rdn Małopolska, Rdn Nowy Sącz, Radio Warszawa, Gospelbox, Lista z Mocą, Droga, profeto.pl, opoka.org.pl, Muzyczne Dary, Dobre Media Tv, KMDM.pl, koncerTY.chrzescijanskiegranie.pl, DEON.pl, Gość Niedzielny, Męskie Plutony Różańcowe, Radio Wnet.

Patronat honorowy:
Kardynał Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski
Arcybiskup Henryk Hoser – Biskup Diecezji Warszawsko -Praskiej
Biskup Grzegorz Ryś – Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji

Beu

powstał niedawno (lipiec 2013), choć repertuar dla niego autorka utworów – Urszula Bednarczyk – tworzyła od dwóch lat, nie sądząc, że kiedykolwiek ujrzą światło dzienne, raczej z założeniem tworzenia do szuflady. Niektóre piosenki powstały jako prezenty dla rodziny i przyjaciół, stąd stopniowo repertuar zyskał pewną rzeszę odbiorców, którzy zaczęli namawiać na „wypłynięcie na głębię”… Nie jest to muzyka liturgiczna, raczej rozrywkowa, skoczne rytmy i melodie, choć pojawia się i polska melancholia…W tekstach autorka pisze o ważnych dla niej sprawach, o relacji z Panem Bogiem, próbuje znaleźć chrześcijański kontekst dla problemów codzienności. Stąd także pomysł na ten projekt, jego formę muzyczną opartą na rytmach muzyki funk, disco, rock. Chcieliby, aby o Bogu można było śpiewać także w muzycznym mainstreamie, nie tylko w niszy.

O zespole: Bez względu na to, czy nazwę zespołu czytamy po polsku (właśnie tak czytamy) , czy angielsku, BeU to poszukiwanie siebie. Poszukiwanie artystyczne, ale i osobiste. U źródła naszej muzyki leży przekonanie, że siebie, swojego powołania można skutecznie szukać tylko w Bogu. Inny kierunek to droga na manowce, o czym zdążyliśmy się przekonać.W maju 2014r. nagraliśmy wspólnie z Good God – zespołem kleryków MSD w Lublinie – płytę „Droga ocalenia”, na której trzy utwory w naszym wykonaniu znalazły się jako „bonus” . Nasza piosenka z tej płyty, „Droga” stałą się propozycją w 159 notowaniu (30.10.2014r.) radiowej Listy z Mocą. W następnym, 160 notowaniu „Droga” znalazła się na 1 miejscu tej listy i przez dwa kolejne tygodnie na tej pozycji utrzymała się. W 162 wydaniu Listy na piosenkę „Droga” zagłosowała rekordowa ilość osób.

 

Soudarion

to muzyczna grupa założona przy śremskiej Farze przez ks. Marcina Lewandowskiego w 2009 roku. Soudarion gra w różnych zakątkach Polski, promuje przy tym przede wszystkim swego Stwórcę. Jak sami mówią: “Nie ma nic piękniejszego, jak chwalić Pana wspólnym śpiewem i modlitwą” i taka jest dewiza ich działania, aby radośnie chwalić, śpiewać, modlić się i tańczyć.

Soudarion to Chusta z Oviedo od IX wieku przechowywana w skarbcu katedry jako najcenniejsza relikwia. Według tradycji otarto nią twarz Jezusa zaraz po Jego śmierci i zdjęciu z krzyża, a kiedy ciało zostało owinięte w całun i złożone w grobie, chustę położono na Jego twarzy.

Zespół Soudarion podpowiada, że: “Ta Chusta była przede wszystkim pierwszym świadkiem Zmartwychwstania Jezusa, bardzo zależy nam, abyśmy swoją pracą i śpiewem byli właśnie takimi “pierwszymi świadkami” Zmartwychwstania”

Skład Zespołu:
ks. Marcin Lewandowski – perkusja
Paweł Karliński – śpiew, gitara akustyczna
Jan Stawiński – gitara elektryczna
Wojciech Karliński – gitara basowa
Szymon Drgas – gitara elektryczna
Michał Skoczeń – instr. perkusyjne, elektronika
Jessica Karlińska – śpiew
Weronika Nowak – śpiew
Monika Halka – śpiew
Joanna Mośkowiak – śpiew
Agnieszka Święcka – śpiew

 

 

GOOD GOD

Jest to istniejący od 3 lat zespół klerycki, którego debiutancka płyta „Droga ocalenia” (wydana w 2014 roku) jest dostępna do pobrania za darmo w internecie. Można jej też posłuchać TUTAJ >>>

Zespół o sobie: ” Gatunek muzyczny, który obraliśmy za podstawowy to reggae. Komponujemy własne utwory, które spodobały się ludziom, dlatego wydaliśmy w tym roku płytę, pt. „Droga ocalenia”, która zawiera 11 naszych utworów. Gramy dla wszelkiego przekroju wiekowego, zaczynając od dzieci a kończąc na osobach starszych. Prosta i wchodząca w ucho muzyka sprawia, że na koncertach ludziom łatwiej jest śpiewać, dobrze się bawić i wielbić Boga.”

Good God to:

Paweł Gołofit – wokal, gitara elektryczna

Adrian Komorowski – piano, hammondy

Michał Kłysz – saksofon tenorowy

Dawid Gołąb – bas

Franciszek Wróbel – perkusja

Zapraszamy na stronę domową Koncertu Debiuty, już wkrótce znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje: www.koncertdebiuty.pl

Szczegóły

Data:
2015/04/12
Koszt:
PLN10
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
www.koncertdebiuty.pl

Organizator

Chrześcijańskie Granie
Telefon:
+48 22 561 01 22
Strona internetowa:
www.chrzescijanskiegranie.pl

Miejsce

Dobre Miejsce
ul. Dewajtis 3
Warszawa, 01-815 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo