Mietek Szcześniak - Nierówni

Promienie Ciszy CD

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Konferencja „Grajmy Chrześcijańskie Granie w każdej parafii”

2015/09/19

W ramach Targów Sacrum Arena w Ostródzie zapraszamy 19 września o 12.00 na konferencję „Grajmy Chrześcijańskie Granie w każdej parafii”. W ramach wydarzenia po raz pierwszy zostaną przyznane certyfikaty dla salek muzycznych.

Tematy spotkania:
– Muzyka chrześcijańska w liturgii
– salki muzyczne wyzwaniem nowej ewangelizacji
– rola współczesnej muzyki chrześcijańskiej w Polsce

Wśród gości spotkania znajdą się księża, osoby grające w salkach muzycznych, ludzie mediów oraz osoby zaangażowane w promocję muzyki chrześcijańskiej w Polsce:

Joanna Jaskółowska – prywatnie żona, zawodowo matematyczka, z zamiłowania – dyrygentka. Wcześniej chórzystka Akademickiego Chóru UG oraz Chóru przy Filharmonii Warmińsko Mazurskiej, a także miłośniczka i wykonawczyni poezji śpiewanej – obecnie spełnia swoje marzenie będąc dyrygentką-amatorką chóru parafialnego. Pomysłodawczyni koncertów ewangelizacyjnych …by Świat usłyszał, które wraz z grupą przyjaciół z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny organizuje w Ostródzie od trzech lat.

Grzegorz Kasjaniuk – dyrektor radia Profeto.pl, dziennikarz radiowy; Publikował min. w miesięczniku hard’n’heavy Metal Hammer, dwutygodniku Na Żywo, Gazecie Warmińskiej, Gazecie Olsztyńskiej, piśmie literacko-kulturalnym Portret, VariArt., Tu Olsztyn, Nasz Olsztyniak. Przez wiele lat pracował w Polskim Radiu Olsztyn oraz w portalu Wnas.pl.Dyrektor Artystyczny FESTIWALU ROCKOWEGO UNION OF ROCK w Węgorzewie w latach 2003 – 2005 i jego juror w latach 1993 – 2010. Dyrektor Artystyczny festiwalu rockowego MUSICORAMA Giżycko 2004.

Ewelina Batruch – odpowiada za salkę muzyczną „music is for everyone” w Białymstoku.

ks. Piotr Podolak – Dyrektor i założyciel Szkoły Muzyki Kościelnej w Olsztynie, od roku 2003 organizuje Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne, które były pierwszym takim wydarzeniem na Warmii. Ks. Piotr jest odpowiedzialny za referatu ds. muzyki kościelnej archidiecezji warmińskiej.

Na spotkanie zapraszamy księży, katechetów, animatorów muzycznych, młodzież oraz miłośników polskiej muzyki chrześcijańskiej.Zapisy na konferencję odbywają się do 10 września poprzez maila: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl Udział w spotkaniu jest bezpłatny.Organizatorem spotkania jest Fundacja Chrześcijańskie Granie – organizatora akcji Chrześcijańskie Granie oraz festiwali Debiuty i Chrześcijańskie Granie oraz jeden z największych serwisów o muzyce chrześcijańskiej: www.chrzescijanskiegranie.pl. Partnerem wydarzenia jest serwis www.radioprofeto.pl

Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:
Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Więcej o targach również na www.sacrumarena.pl

Szczegóły

Data:
2015/09/19
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Miejsce bez nazwy
Ostróda, + Google Map
Strona internetowa:
http://www.sacrumarena.pl/

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.