Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek 2017 – Będzin

2018/01/11 - 2018/01/13

Darmowy
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek 2017

Do 27 listopada na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy na Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek 2017 im. ks. K. Szwarlika. Od 2 do 27 grudnia eliminacje do największego przeglądu kolęd w Polsce odbędą się na terenie całej Polski oraz za naszą wschodnią granicą.

Każdego roku gromadzą one kilkanaście tysięcy osób w różnym wieku, których łączy pasja i talent. W tym roku organizatorzy zapraszają dodatkowo do konkursu na świąteczny film krótkometrażowy.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich, którzy ukończyli 6 lat i chcą ożywić najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki śpiewając je solowo bądź w chórach i zespołach wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia).

ZAPISZ SIĘ NA WWW.MFKiP.PL

I etap zaplanowano w dniach 2-27 grudnia 2017 r.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 listopada.

W II etapie Festiwalu spotykają się najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych. Przesłuchania odbędą się w dniach 11-13 stycznia 2018 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie. Wstęp na wszystkie przesłuchania jest wolny.

Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach przybywają co roku do Będzina (woj. śląskie, diecezja sosnowiecka), nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy i tutaj, podczas trzydniowych przesłuchań finałowych, walczą o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody. Najciekawsze aranżacje możemy podziwiać podczas wieńczącego każdą edycję Koncertu Galowego, gromadzącego kilkaset widzów i realizowanego z dużym scenicznym rozmachem, o który każdorazowo dbają zaproszeni profesjonalni reżyserzy.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. Corocznie przybywa nie tylko chętnych chcących w nim uczestniczyć, ale także przychodzących posłuchać najlepszych wykonań polskich kolęd i pastorałek – tak tradycyjnych, jak i ożywionych nową aranżacją czy też powstałych specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek – organizatorzy:

Organizatorami Festiwalu są Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie. Od samego początku Festiwal realizowany jest siłami społecznymi – ponad setka osób (w znacznej części młodzież) poświęca swój czas i wysiłek dla realizacji festiwalowych idei, jakimi są nie tylko umożliwienie amatorskim zespołom publicznej prezentacji swojej twórczości, ale także propagowanie wartości chrześcijańskich, kulturowych i narodowych, których nośnikiem są tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.

Szczegóły

Start:
2018/01/11
Koniec:
2018/01/13
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
Strona internetowa:
http://mfkip.pl/

Miejsce

Będzin – Szkoła Muzyczna
Sportowa 5
Będzin, Polska
+ Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo