Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Mocni w Wierze – Olsztyn // muzyczna Droga Krzyżowa „Ślad losu”

2015/03/06

Darmowy
Mocni W Wierze - Droga Krzyżowa "Ślad losu"

Zapraszamy na śpiewaną drogę krzyżową „Ślad losu”, 6 marca 2015; Kościół św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie-Kortowie ul.Dybowskiego 2, po Mszy Św. na godz. 18.00. Prowadzi Debiut 2014 – Mocni w Wierze.

 

„Ślad losu” – śpiewana Droga Krzyżowa – powstała na początku lat osiemdziesiątych w gronie kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego o.o. Redemptorystów w Tuchowie, koło Tarnowa. W Wielką Środę, w kościele parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku.
Grupa młodych ludzi zaprosiła do udziału w najbardziej chyba nietypowej polskiej Drodze Krzyżowej. Po pierwsze w całości śpiewana, po drugie z 15 stacjami z autorskimi tytułami, po trzecie stworzona przez młodych i całkowicie opierająca się tak zwanemu duchowi czasu.
Autorem słów do tekstów większości stacji jest redemptorysta o. Andrzej Wodka. Kompozytorem, o. Wojciech Skroboszewski. Muzykę do stacji IX ułożyli do spółki o. Piotr Andrukiewicz i o. Krzysztof Dudek. Przy tworzeniu XV stacji posłużono się tekstem Cyryllonasa, autora z IV wieku.

 

Muzyka  „Mocnych w Wierze” to pełne wiary uwielbienie Boga. O tym przekonał się podczas konkursu Debiuty 2014 – Marcin Jakimowicz z Gościa Niedzielnego –

„Jeśli dzisiaj po usłyszeniu wszystkich zespołów, które wystąpiły, moje serce byłoby skłonne do uwielbienia Boga, to Mocni w Wierze był zespołem, który poruszył moje serce”.

 

Debiutancka płyta zespołu pt. „Mocni w Wierze” zdobyła niedawno miano Płyty Roku 2014.  Wpisało się to w dobrą passę olszytńskiego zespołu. Grająca muzykę uwielbieniową formacja zdobyła wiosną podczas Koncertu Debiuty 2014 tytuł Debiutu Roku – zarówno od jury, jak i od publiczności. Miała też okazję zaprezentować się podczas Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

Szczegóły

Data:
2015/03/06
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Miejsce

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo