Mietek Szcześniak - Nierówni

Promienie Ciszy CD

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Tomaszów Lubelski: Inauguracja Roku Miłosierdzia (LUMEN)

2015/12/06

Zapraszamy do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa do Tomaszowa Lubelskiego już w niedzielę 6 grudnia o 15.00 na Inaugurację Najświętszego Roku Miłosierdzia. Podczas wydarzenia koncert Pop Oratorium zagra zespół LUMEN.

 

Płyty zespołu LUMEN kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

LUMEN koncertuje od 2003 i ma już w swoim dorobku setki koncertów w kraju i za granicą (USA-Chicago, Filharmonia -Roy Thomson Hall, w Toronto, Ukraina-Katedra Lwowska, Francja, Hiszpania- ŚDM Madryt 2011, Litwa-Wilno). Zespół znany jest z tego , że wykonuje własna muzykę opartą wyłącznie na tekstach religijnych, a w szczególności na słowach św. Siostry Faustyny, która pragnęła „o Niepojętym Miłosierdziu Bożym śpiewać na wieki przed wszystkim ludem”.
Ze względu na ewangelizację, muzyka Lumenu ma trafiać do szerokiego grona odbiorców, dlatego jest różnorodna i harmonijnie łączy odległe gatunki muzyczne. Widoczne jest to nie tylko w bogatej palecie brzmień, ale także w stylistyce poszczególnych utworów, która rozciąga się od popu, przez klasykę, gospel, aż po motywy orientalne.
Przy realizacji największych oratoryjnych koncertów współpracują z licznymi chórami oraz orkiestrami symfonicznymi np.: Filharmonią Kaliską, Zabrzańską, Koszalińską, Łomżyńską, Toronto Silver Symphony Orchestra, The Chicago International Orchestra, Orkiestrą Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej, Wileńską Orkiestrą Kameralną, Płocką Orkiestrą Symfoniczną,. Legnicką Orkiestrą Symfoniczną i innymi, a szczególnie z Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.
Lumen wykonuje zarówno koncerty kameralne, w składzie kilkuosobowym jak i duże gdzie stanowi podwalinę dla partii chórów i orkiestr. Nazwa zespołu Lumen nawiązuje do światła, którym jest Bóg.

 

 

Szczegóły

Data:
2015/12/06
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.