Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Warszawa: Marsz dla Życia i Rodziny 2015

2015/05/31

Darmowy

Spotykamy się o godz. 12.00 pod Pomnikiem Kopernika…dalej idziemy ulicami: Krakowskie Przedmieście, Karową, Browarną do Parku Kazimierzowskiego, gdzie odbędzie się Rodzinny Piknik. Patronat nad wydarzeniem objął serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Jak zwykle, będzie radośnie i kolorowo. Uczestnikom Marszu będzie towarzyszyła orkiestra „Pipes and Drums” Częstochowa grająca na wielkich dudach szkockich. Nie zabraknie również niespodzianek dla najmłodszych z okazji ich święta. Mamy w stanie błogosławionym otrzymają dla swoich jeszcze nienarodzonych pociech, ale już obecnych wśród nas, body z logiem Marszu.

 

Podczas pikniku rodzinnego zapraszamy na stoisko sklepu www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie, tak jak inne tego typu marsze, które w tym roku przejdą ulicami ponad 140 miast, jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego (www.marsz.org).

 

IDEA MARSZU

Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.

 

TEGOROCZNA TEMATYKA

Jednak Marsze, to nie tylko kolorowy korowód. To również dobitna odpowiedź na najważniejsze wyzwania naszych czasów. Tematem tegorocznych Marszów jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Chcemy przypomnieć, że rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Wszystkie prawa rodziców pochodzące z prawa naturalnego, potwierdzone między innymi w Konstytucji, winny być przez decydentów uznane i chronione. Ponieważ rodzice pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą, wszelkie instytucje publiczne winny pełnić rolę pomocniczą uznając autorytet i wolę rodziców.

 

Pragniemy również zwrócić uwagę na potrzebę coraz lepszej współpracy szkół z rodzicami uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości. Wychowanie oparte na podstawach wyrosłych z europejskiego kręgu kulturowego, u którego podstaw leży odpowiedzialność, wartość rodziny oraz szacunek dla życia, daje gwarancję przygotowania młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialności za własną rodzinę, kraj i życie społeczne.

 

Szczegóły

Data:
2015/05/31
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Marsz dla Życia i Rodziny
Strona internetowa:
www.marsz.org

Miejsce

Nienazwane Miejsce
Warszawa, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo