Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

WOLNOŚĆ JEST W NAS – Lublin / koncert Chadek Gospel Choir oraz Świdnik Gospel Choir

2018/11/17

Darmowy
Wolność jest w nas

W najbliższą sobotę 17 listopada o godz. 19.00 w Auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie odbędzie się niezwykły koncert pt.: „WOLNOŚĆ JEST W NAS”. Będzie to muzyczne wezwanie do świętowania i dziękczynienia za wolność, jaką otrzymaliśmy od Boga, w Zbawieniu, w codzienności i rzeczach nadzwyczajnych, a także za wolność, jaką otrzymaliśmy jako Naród, Państwo, Obywatele.

W koncercie połączą się głosy chórów: CHADEK GOSPEL CHOIR oraz ŚWIDNIK GOSPEL CHOIR, które poprowadzi Grzegorz Głuch, dyrygent, muzyczny producent i pomysłodawca koncertu. Na scenie stanie ponad siedemdziesiąt osób, chórzystów, muzyków i solistów (m.in. Mariusz Matera, Katarzyna Siarka, Marta Adamiec, Michał Denis, Krystyna Cugowska, Angelika Jędrzejowska, Martyna Poleszak, Katarzyna Kusy). Zespół instrumentalny utworzą: Sebastian Piech (piano, instrumenty klawiszowe), Maciej Kietliński (perkusja), Piotr Koszałka (gitary), Łukasz Puła (bass), Mikołaj Giszczak (obój), Grzegorz Głuch (gitara akustyczna).

Wolność jest w nas połączy dwa wątki i narracje.

Z jednej strony pojawią się bowiem hymny i pieśni chwały dla Boga, który obdarował nas wolnością. W drugim wątku pojawią się nowe aranżacje dość dobrze znanych pieśni i piosenek, które są świadectwem walki o wolność, znakiem zerwania śladów niewoli w wymiarze Narodu i naszego dziedzictwa. Nie sposób było nie odnieść się do tej myśli, zwłaszcza w czasie doniosłej rocznicy Stulecia Niepodległości Polski. W koncercie wybrzmią zatem zarówno pieśni chwały autorstwa m.in Chrisa Tomlina, Gary’ego Olivera, Marcusa Meiera, Pete Sancheza, jak i utwory – dobrze znane – takich wykonawców jak Czesław Niemen, Krystyna Prońko, Jacek Kaczmarski & Przemysław Gintrowski. Nie zabraknie też cytatów z głębszej staropolskiej tradycji. Wszystko po to, by opowiedzieć, jak wielkim darem jest WOLNOŚĆ.

Koncert odbędzie się w ramach kolejnej edycji festiwalu „Cecylianka” organizowanego przez Metropolitarne Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Szczegóły

Data:
2018/11/17
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Aula MSD w Lublinie
Wyszyńskiego 6
Lublin, Polska
+ Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo