Nazaret // O zespole

NAZARET – WWW:
www.n-a-z-a-r-e-t.pl

ZAPROŚ NA KONCERT, SPOTKANIE:
TOMASZ KULAS
tel: +48 607 691 916
Email : n-a-z-a-r-e-t@o2.pl

FACEBOOK:

www.facebook.com/zespol.nazaret

KANAŁ YOUTUBE:

youtube

 

Twórczość NAZARET zaliczana jest do nurtu SACRO i jest próbą łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy sześcioro przyjaciół, którzy swoją fascynację przekładają na twórczość. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej, co ubraną w dźwięki modlitwą.

SKŁAD ZESPOŁU:

Tomasz Kulas – lider zespołu, wokalista oraz założyciel grupy
Magdalena Sobczak – Pluta – wokalistka, autorka tekstów i muzyki
Tomasz Nalepka – klawiszowiec
Adrian Marzec – perkusista
Tomasz Pluta – basista
Krzysztof Sobczak – gitarzysta

Wszystkie teksty piosenek, kompozycje i aranże są autorstwa zespołu. Muzyka, jaką tworzą, jest wypadkową tego, w czym najlepiej się czują. Jest jedną z form, która pozwala docierać z przesłaniem do młodych ludzi. Są rzeczy, które robi się z potrzeby serca, by mówić, śpiewać o tym, co dla nich ważne i o co warto walczyć.

W roku 2015 ukazała się ich debiutancka płyta DEMO. Można na niej usłyszeć między innymi utwór „Bóg jest moją miłością ”. Dzięki głosom fanów trafiła ona na listy przebojów radia RDN Małopolska oraz Radia Victoria „ Między Łodzią a Warszawą”.

W maju 2015 roku zespół wystąpił w programie „Między Ziemią a Niebem ” emitowanym przez stację TVP1 HD, gdzie. Kilka tygodni później zespół został zaproszony do świątecznego odcinka programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2 HD, gdzie zagrali swój najnowszy utwór pt. „Chcemy żyć”.

DEBIUTANCKA PŁYTA „PRZEMIANA” JUŻ W SPRZEDAŻY

Nazaret - Przemiana

„Czy może być coś dobrego z Nazaretu?” – to biblijne pytanie samo ciśnie się na usta. Okazuje się, że może! Znajdujemy to w Piśmie Świętym, a w pewnym sensie można odnieść to do najnowszego (i pierwszego!) krążka zespołu Nazaret z Lipnicy Murowanej. Szcześcioro muzyków porusza się w muzyce sacro bardzo sprawnie i z polotem. Pop-rockowe, różnorodne piosenki trafią w gusta wielu osób. Już niedługo pierwsze teledyski z płyty. Tymczasem możecie zamówić ją już teraz: Nazaret – Przemiana  [KUP TERAZ]

„Proces tworzenia własnych utworów, przelewania swoich przemyśleń na papier, ubierania ich w dźwięki, jest dla nas formą osobistego kontaktu z Bogiem oraz swoistą modlitwą. Wszystkie teksty piosenek, kompozycje i aranże są autorstwa zespołu. Twórczość zespołu jest nie tyle formą prezentacji artystycznej, co ubraną w dźwięki modlitwą.” – mówiła w wywiadzie Magda Sobczak, wokalistka zespołu.

„Muzycznie zaś słyszymy w ich wykonaniu energiczny pop, śmiałe gitarowe rockowe riffy, ciekawe muzyczne zwroty akcji, ale ci którzy wolą bardziej akustyczne i spokojne granie, też je znajdą. Zwraca uwagę znakomity żeński wokal, ale usłyszymy też rap. Generalnie to naprawdę bardzo dobra polska płyta rockowa!”pisze Kinga Waliszewska w recenzji płyty dla Radia Emaus z Poznania

Podziel się z innymi