Pinokio Brothers // O zespole

Pinokio Brothers

Pinokio Brothers – WWW:

www.pinokiobrothers.pl

ZAPROŚ PINOKIO BROTHERS NA KONCERT, SPOTKANIE:

ks. Konrad Rapior
505 043 190 (sms)

konrad@pinokiobrothers.pl

FACEBOOK:

www.facebook.com/Pinokio-Brothers

KANAŁ YOUTUBE:

youtube

 

Pinokio Brothers – bio

Początki zespołu sięgają końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas to w Poznańskim Seminarium Duchownym kilka osób zbliżyła muzyczna pasja, realizowana już wcześniej w różnych stylistycznie, choć głównie rockowych, zespołach. Tak powstał zespół, który animował muzycznie seminaryjne nabożeństwa, uroczystości, a także zaczął wyjeżdżać na spotkania powołaniowe, modlitewne i ewangelizacyjne. Po roku do zespołu dołączyli klerycy z seminarium kaliskiego. W lipcu 1998 r. poznański i kaliski zespół seminaryjny spotkał się na trwających półtora tygodnia próbach w leśniczówce „Bocian” pod Wieruszowem i ten moment uważa się za oficjalny początek Pinokio Brothers.

W kolejnych latach zespół przechodził nie tylko zmiany personalne ale także znaczące zmiany stylistyczne. Na początku Pinokio Brothers grał znane z kościołów, pielgrzymek czy rekolekcji „piosenki religijne” nadając tym utworom najbardziej im bliską czyli rock’ową stylizację i aranżację. Potem przyszedł czas na covery znanych polskich czy zagranicznych zespołów tzw. sceny chrześcijańskiej. Dziś grają głównie materiał autorski i choć zasadniczo najbliżej im do szeroko pojętej muzyki rock’owej to główną inspiracją są amerykańscy artyści z kręgu muzyki worship.

W nazwie zespołu niektórzy doszukują się ironii czy żartu, inni głębokiego znaczenia symbolicznego a nawet duchowego, jeszcze inni przypadkowości i jak zapewniają członkowie Pinokio Brothers, wszyscy w pewnym sensie mają rację.

W roku 2013 zespół wydal debiutancki album „Każdy z innej Parafii”, którego całkowicie zamierzona różnorodność stylistyczna odzwierciedla metamorfozy jakie przechodził Pinokio Brothers przez kilkanaście lat swojej działalności.

Skład zespołu:

Julia Stolpe – wokal
Ks. Andrzej Kmieciak – instrumenty klawiszowe
Ks. Konrad Rapior – gitary
Ks. Jacek Zjawin – gitary
Bartłomiej Gumny – bas
Marcin Cieślak – perkusja

Stale współpracują z zespołem:
Michał Garstecki – bas
Jarosław Maćkowiak – perkusja

 

Pinokio Brothers – muzycznie

2013- płyta CD – „Każdy z innej Parafii”

 

 

 

 

Pinokio Brothers - koncert