Pinokio Brothers // O zespole

Pinokio Brothers 2018

Pinokio Brothers – WWW:

www.pinokiobrothers.pl

ZAPROŚ PINOKIO BROTHERS NA KONCERT, SPOTKANIE:

ks. Konrad Rapior
505 043 190 (sms)

konrad@pinokiobrothers.pl

FACEBOOK:

www.facebook.com/Pinokio-Brothers

KANAŁ YOUTUBE:

youtube

Pinokio Brothers – bio

Początki zespołu sięgają końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas to w Poznańskim Seminarium Duchownym kilka osób zbliżyła muzyczna pasja, realizowana już wcześniej w różnych stylistycznie, choć głównie rockowych, zespołach. Tak powstał zespół, który animował muzycznie seminaryjne nabożeństwa, uroczystości, a także zaczął wyjeżdżać na spotkania powołaniowe, modlitewne i ewangelizacyjne. W 1998 roku do zespołu dołączyli klerycy z seminarium kaliskiego i ten moment uważa się za oficjalny początek Pinokio Brothers.

W kolejnych latach zespół przechodził nie tylko zmiany personalne, ale także znaczące zmiany stylistyczne. Na początku grali znane z kościołów, pielgrzymek czy rekolekcji „piosenki religijne” nadając im najbardziej nam bliską czyli rock’ową stylizację i aranżację. Potem przyszedł czas na covery znanych polskich czy zagranicznych zespołów tzw. sceny chrześcijańskiej. Dziś grają głównie materiał autorski i choć zasadniczo najbliżej nam do szeroko pojętej muzyki rock’owej to główną inspiracją są amerykańscy artyści z kręgu muzyki worship.

W roku 2013 nagrali debiutancki album „Każdy z innej Parafii”, którego całkowicie zamierzona różnorodność stylistyczna odzwierciedla metamorfozy jakie przechodził zespół przez kilkanaście lat swojej działalności. Na początku 2018r. wydali album akustyczny “Trwać” i w Now Music Studio zaczęli pracę nad kolejną płytą elektryczną “Uwielbienia moc”.

SKŁAD:

Julia Stolpe – wokal
ks. Andrzej Kmieciak – instrumenty klawiszowe
ks. Jacek Zjawin – gitary
ks. Konrad Rapior – gitary
Bartłomiej Gumny – bas
Sławomir Tokłowicz – perkusja

Pinokio Brothers – muzycznie

2013- płyta CD – „Każdy z innej Parafii”

 

2018 – płyta CD akustycznie „Trwać”

Pinokio Brothers 2018 TRWAĆ płyta

Pinokio Brothers 2018

Pinokio Brothers 2018

Pinokio Brothers - koncert