„TRZY SNY” w Warszawie (relacja z koncertu)

Koncert Zespołu KANAAN – PREMIERA nowego programu w Warszawie

4 grudnia w Teatrze Oratorium odbyło się wyjątkowe wydarzenie – kameralny koncert „Trzy Sny” zespołu Kanaan. Usłyszeliśmy wybitnych instrumentalistów, jazzmanów z najwyższej półki w kraju: Cezarego Paciorka (instr. klawiszowe, akordeon), Grzegorza Nadolnego (kontrabas) i Macieja Afanasjewa (skrzypce). Muzycy towarzyszyli liderowi zespołu, autorowi tekstów i muzyki – Kubie Kornackiemu. To nie był zwykły koncert, ale muzyczno-poetycki spektakl wzbogacony malowniczymi animacjami w tle, autorstwa Magdy Kornackiej. Patronem medialnym wydarzenia był serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Zespół KANAAN z wielkim sukcesem zaprezentował się w Warszawie na Festiwalu Debiuty 2013, wygrywając wszystko co było do wzięcia. Kilka miesięcy później ich pierwszy album, „Tato”, otrzymał na festiwalu Chrześcijańskie Granie 2013 status „Złotego Krążka”. Po wydaniu płyty w dużym składzie i z niezwykłą mieszanką stylów, teraz Kanaan schodzi w głąb…

 

Tak o „Trzech Snach” mówi Kuba Kornacki: „Nowy repertuar to bardzo intymna duchowa podróż. Słuchacze na pewno znajdą w niej bez trudu ślady moich muzycznych fascynacji: Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Sting, Adam Nowak i zespół Raz Dwa Trzy – to artyści, których wrażliwość i wyobraźnia są tą krainą, w której najlepiej się czuję. Teksty, zdaniem niektórych, „mają uzasadnioną pretensję do bycia poezją”. Ale nie jest to poezja tkliwa. Ktoś stwierdził, że „trafia go ona prosto w serce i wypływa oczami”. Mam nadzieję, że właśnie taka ona jest. Do-tkliwa.”

 

 

W ostatnią niedzielę mieliśmy okazję doświadczyć tego na własnej skórze. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Warszawa oraz Chrześcijańskie Granie. Organizatorem koncertu był Teatr Oratorium oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Praga-Północ.

 

Płyty zespołu KANAAN można zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

 

 

Uwaga! Mikołajki w Docelowie!!!

Klubo-Restauracja Docelowo i Chrześcijańskie Granie zapraszają 6 grudnia 2016 o 18.00 na Mikołajki z Kubą Kornackim (liderem zespołu Kanaan). Dołącz do wydarzenia i zaproś przyjaciół na FB już dzisiaj.

 

 

 

ZAPROŚ KANAAN NA KONCERT, SPOTKANIE:

Katarzyna Leszczyńska
managerkanaan@gmail.com
tel. 602636405

 

FACEBOOK:
www.facebook.com/kubakanaan

 

Może Ci się również spodoba