Wzgórze Syjon O zespole

Wzgórze Syjon

WWW: www.wzgorzesyjon.pl

Facebook: www.facebook.com/wzgorzesyjon

YouTube: Wzgórze Syjon

 

Kontakt:

+48 607625509 / Ks. Robert Duda

rtduda@poczta.onet.pl

 

Zespół Wzgórze Syjon oficjalnie powstał około 2011 roku, chociaż jego zalążki były już wcześniej. Tworzą go ludzie zafascynowani Bogiem, muzyką i dobrą zabawą pochodzący z diecezji tarnowskiej. W repertuarze zespołu jest wiele autorskich pozycji, jak również powszechnie znane i lubiane piosenki religijne.

Brzmienie zespołu, to mieszanka stylów, która wynika z tego co każdemu w duszy gra. Każdy z członków zespołu wywodzi się z innego stylu muzycznego, co niejednokrotnie powoduje ciekawy efekt końcowy.

„Ciągle staramy się tworzyć coś nowego i fascynującego, co pozwoli w modlitwie i radości wyrazić siebie. Kontakty z różnymi osobami na spotkaniach i koncertach, to okazja do poruszania nowych tematów w naszych utworach – takich, które nie są oderwane od codziennego życia.” – dodaje ks. Robert.

W 2015 roku zespół wydał swoją debiutancką płytę: „Nie daj się…”, mówiącą o poszukiwaniu Boga wśród różnych wyzwań codzienności i stawianiu czoła tendencyjności. Tytułowy utwór, zajmując wysoki miejsca, przez ponad rok gościł na Liście z Mocą, która jest słuchana w wielu stacjach radiowych w Polsce i za granicą. Obecnie (2017) przygotowywany jest nowy krążek pt. „Głoszę pokój”, który w porównaniu do poprzedniej płyty, jest zbiorem treści i muzyki wzbogaconym o nowe, dojrzalsze doświadczenia.

Wzgórze Syjon – opinie:

„Tak, tak, zespół ma już swój artystyczny dorobek, różnego gatunku utwory muzyczne, od reggae aż po rock. I może nie byłoby w tym świątecznym koncercie nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że grupa dała na scenie takiego „czadu”, że nikt ze szczelnie wypełnionej sali nie pozostał obojętny na płynące z głośników rytmy, a część widzów zaczęła po prostu tańczyć. Tańczyć przy piosenkach o Bogu, miłości do Niego, wierze i życiu. Brawo zespół, brawo ks. Duda! Taką ewangelizację to ja rozumiem, popieram i jak najbardziej jestem za. Nie tylko z resztą ja, komentarze wychodzących z koncertu były jednoznaczne: SUPER! Oraz: czekamy na więcej!” – Notesowe zapiski

„Fantastyczna młoda grupa! ich pieśni niedługo będzie śpiewać cała Polska.” – Katarzyna Pawłowska

Wzgórze Syjon – skład:

Ks. Robert Duda – wokalista, gitarzysta i kompozytor autorskich utworów,

Karolina Bodek – wokalistka,

Aleksandra Zapiór – wokalistka,

Magdalena Skorupska – perkusistka,

Łukasz Cetnarowski – perkusista,

Mateusz Woźniak – wokalista i saksofonista,

Jakub Skwarło – gitarzysta,

Konrad Skwarło – basista,

Łukasz Pachel – klawiszowiec.

TELEDYSKI: