ŹRÓDŁO! Nowa płyta 2TM23 już 21 marca!

2TM23 - Źródła, okładka płyty

źródło: zespół/facebook.com

Po długim oczekiwaniu (ponad 5 lat!) na nowy krążek 2 TM 2,3 (Tymoteusza) czas nadszedł. Płyta „Źródło” ma ukazać się 21 marca 2015 roku – zapowiedział zespół na swoim profilu facebookowym. Z tej okazji kapela umieściła nowy kawałek w serwisie Soundcloud. Nareszcie!

 

Jak pokazały ostatnie koncerty 2 TM 2,3 w klubie Palladium – ta nasza superformacja ma się bardzo dobrze. Tłumy, które zgromadziły się na ich występach są najlepszą wizytówką. Nowy materiał został nagrany już w zeszłym roku, a cześć utworów można było usłyszeć na akustycznych koncertach grupy – m.in. „Wszystkie moje źródła są w Tobie”. Z okazji zapowiedzi premiery krążka zespół umieścił nowy kawałek „Eli Eli Lema Sabachtani”.

 

„Prapremierowa sprzedaż już na koncertach akustycznych w Wielkim Poście. Terminy podamy wkrótce!” – zapowiada zespół na swoim facebooku.

 

 

Zespół został założony w 1996 roku przez muzyków polskiej sceny alternatywnej m.in. Roberta „Litzę” Friedricha (Acid Drinkers, Flapjack), Tomka Budzyńskiego (Armia), Darka „Maleo” Malejonka (Houk, Maleo Reggae Rockers), Marcina Pospieszalnskiego. Teksty swoich utworów oparli właściwie wyłącznie na Biblii (sporadycznie też na tekstach Ojców Kościoła), wplatając często strofy w języku hebrajskim i aramejskim. Zdobyli ogromną popularność płytami „Przyjdź”, „Pascha 2000”, „Amen” czy „888”. Muzycznie przedstawiają całe bogactwo osobowości i talentów muzyków uczestniczących w projekcie – od folkowych, akustycznych przez ciężkiego rocka, aż po punk i reggae.

W składzie zespołu grają i grali tacy muzycy jak:

Robert Friedrich (Litza) – gitara, śpiew
Dariusz Malejonek (Maleo) – gitara, śpiew
Tomasz Budzyński (Budzy) – śpiew oraz projekty graficzne okładek płyt
Piotr Żyżelewicz (Stopa) – perkusja (1996–2011, nieżyjący)
Beata Polak – perkusja
Mateusz Pospieszalski – saksofon, klarnet basowy, śpiew
Marcin Pospieszalski – gitara basowa, instrumenty klawiszowe, skrzypce, cymbały
Angelika Korszyńska-Górny – śpiew
Robert Drężek (Drężmak) – gitara, śpiew
Krzysztof Kmiecik (Dr Kmieta) – gitara basowa, śpiew
Mikołaj Pawlak – flet poprzeczny
Kacper Rynek – perkusja
Tomasz Goehs – perkusja
Joszko Broda – fujarki itp.

 

Od śmierci perkusisty Piotra „Stopy” Żyżelewicza zespół skupił się na graniu akustycznym – nie wydał też żadnej nowej płyty. Niedawno powrócił z czadowym graniem, na co wielu fanów czekało z utęsknieniem. Muzycy zapowiedzieli też nagranie nowej płyty, która pierwotnie miała się ukazać wiosną zeszłego roku. To co nie udało się poprzednio – ziściło się w tym roku. Podanie konkretnej daty może być dobrym sygnałem na to, że materiał trafił na płytkę. Zapamiętajcie datę – 21 marca 2015. Będzie się działo! Na pewno o tym jeszcze napiszemy!

 

Zapraszamy też do kupienia płyty 2 TM 2,3 – Koncert w Teatrze >>>

 

za: facebook.com /pl.wikipedia.org

Może Ci się również spodoba