30 lipca: czuwanie z papieżem Franciszkiem!

papiez_franciszek-Mazur-catholicnews-org-uk_2-600x399

 

Młodzi z całego świata będą w sobotę 30 lipca – przedostatni dzień Światowych Dni Młodzieży – czuwać wraz z papieżem Franciszkiem na Campusie Misericordiae w Brzegach. W ramach spotkania młodzi wezmą udział m.in. w uwielbieniu i koncercie, w którym wystąpią artyści z Polski i zagranicy. Na scenie pojawi się m.in. Krzysztof Iwaneczko – zwycięzca 6. edycji The Voice of Poland, jak i włoskiego The Voice – s. Cristina Scuccia. – podaje serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.plZobacz: Światowe Dni Młodzieży 2016 – program spotkania!

 

Do młodzieży na Campusie Misericordiae papież Franciszek dołączy wieczorem około 19. Czas oczekiwania na Ojca Świętego wypełni modlitwa, tańce lednickie, śpiewy, prezentacje wspólnot i inne animacje. Po przyjeździe papież przejdzie przez Bramę Miłosierdzia z przedstawicielami kontynentów udając się w stronę ołtarza, by stamtąd rozpocząć czuwanie. Sobotnie czuwanie ma pomóc wkroczyć młodym na drogę do Miłosiernego Jezusa, w której niemało jest trudności. To przejście drogą z problemami, którymi aktualnie boryka się młody człowiek zostanie zobrazowane za pomocą inscenizacji. Wykona ją Teatr Tańca Mira-Art złożony z profesjonalnych artystów i twórców, którzy łączą balet z powietrzną akrobatyką, muzyką i światłem, tworząc nad głowami widzów taneczne widowisko. Inscenizacja składać się będzie z pięciu stacji, na których spotkamy młodych ludzi uwikłanych w problemy współczesnego świata.

 

Każdy przystanek odnosi się do fragmentu modlitwy Światowych Dni Młodzieży, kolejno: 1. Wiara wątpiącym, 2. Nadzieja zrezygnowanym, 3. Miłość oziębłym, 4. Przebaczenie winnym, 5. Radość smutnym.

 

Ekumeniczny koncert  (30 lipca) – Credo in Misericordiam Dei

Po zakończeniu inscenizacji, do młodych przemówi Ojciec Święty, po tym zaś nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i około godz. 21. Apel Jasnogórski (Maria Regina Mundi). Po wspólnym czuwaniu z papieżem Franciszkiem rozpocznie się oparty o poszczególne artykuły wiary koncert uwielbieniowy Credo in Misericordiam Dei, czyli Wierzę w Boże Miłosierdzie.

 

Koncert będzie miał charakter ekumeniczny, dlatego jego współtwórcami będą chrześcijanie różnych wspólnot. Twórcami tego muzycznego wydarzenia są: zespół Adama Sztaby, orkiestra i chór Światowych Dni Młodzieży, specjalnie utworzony na tę okazję zespół muzyczny oraz znani artyści z Polski i zagranicy. Na scenie wystąpi m.in. Krzysztof Iwaneczko – zwycięzca 6. edycji The Voice of Poland, jak i włoskiego The Voice – s. Cristina Scuccia, jak też Kasia Wilk czy Kuba Badach.

 

Wśród prowadzących koncert uwielbienia znajdą się również młodzi ludzie z całego świata, którzy będą przewodzić modlitwom wprowadzającym w poszczególne artykuły wyznania wiary.

 

Za realizację sobotniego czuwania odpowiada Bolesław Pawica – reżyser i producent telewizyjno-filmowy, kierownikiem muzycznym jest Adam Sztaba – polski kompozytor, producent muzyczny i dyrygent, natomiast nad merytoryczną zawartością koncertu czuwa o. Lech Dorobczyński OFM.

 

 

Hymn Światowych Dni Młodzieży znajdziesz na płycie Jednego Serca Jednego Ducha 2015 na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZAMI W TAURON ARENA KRAKÓW – 31 LIPCA

 

GOSPEL RAIN wspólnie z GOLEC uORKIESTRA poprowadzi muzyczną oprawę spotkania Papieża Franciszka z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży, jakie odbędzie się na Tauron Arenie w Krakowie 31 lipca po południu. To będzie niezwykłe spotkanie, niemal dokładnie w dniach obchodów Jubileuszu 25-lecia GR.

 

Płyty GOSPEL RAIN można zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

słowa: Grzegorz Głuch (na podstawie Księgi Izajasza, rozdział 49)
Vocal: Olga Szomańska
muzyka: Grzegorz Głuch

 

 

Foto:

© Mazur/catholicnews.org.uk

Może Ci się również spodoba