CAMPO BOSCO 2015 ROZPOCZĘTE!

campo_bosco_2015 (11)

Ekipa Chrześcijańskiego Grania po raz drugi zawitała na spotkanie młodzieży salezjańskiej do Czerwińska. Campo Bosco to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim czas, który może zmienić całe życie. Jak to możliwe? Wystarczy zajrzeć w program rozpoczętego wczoraj spotkania.

 

campo_bosco_2015 (3)Już na pierwszych stronach informatora, który otrzymuje każdy uczestnik, dowiadujemy się z jakimi trudnymi sytuacjami zmaga się młody człowiek. Wśród nich wymienione są 4. główne : samotność, brak sensu, problemy z tożsamością i rodzinne. Każdy z nich można byłoby szeroko opisywać, ale nie o to w relacji chodzi… Po pierwszym wieczorze Campo Bosco widać, że organizatorzy wychodzą na przeciw bolączkom młodego pokolenia. Receptą, która w pierwszym momencie podawana jest młodzieży, to świetna atmosfera i dobra zabawa. Proste i skuteczne. Ale pod tym, co wydaje się błahe kryje się najlepsze lekarstwo.

 

I w przypadku Campo Bosco nie będzie to tylko modlitwa. W programie spotkania codziennie przewidziana jest Eucharystia, ale w przeważającej mierze treścią programu to: warsztaty, spotkania z ludźmi, którzy zmierzyli się z trudnymi sytuacjami życiowymi oraz koncerty. Wszystko to wydaje się łączy jedno hasło: „zbudować człowieka”, pomimo, że mottem tegorocznego zjazdu jest: „S.O.S” – SAVE OUR SOULS (ratujcie nasze dusze).

 

campo_bosco_2015 (15)

 

Poza Soudarionem (Debiut 2015) do niedzieli w Czerwińsku będzie można usłyszeć świadectwo i koncerty Bęsia, Tau czy rapera Bosskiego Romana. Młodzi otrzymają kawał dobrej muzyki, ale przede wszystkim autentyczny przekaz, który nie jednego może powalić na kolana ale również podnieść z życiowego letargu.

 

W pierwszy dzień uczestników Campo Bosco „poderwała” StronaB. Zespół zrobił to bez „napinki”. Udało się bez zbędnych środków. Były bisy. Muzyka podobała się nie tylko młodym. Nowe kawałki z płyty „Z bliska brzydka” brzmiały bardzo dobrze. Mocne teksty, które odnoszą się do tego co najbardziej boli współczesnego człowieka trafiały w sedno. Może nawet i głębiej, bo słowa napisane przez wokalistkę – Klaudię Grabek – pokazują często to, co w ludziach czasami najtrudniejsze. Pewnie dlatego tak dobrze publika odebrała zespół StronaB, który już drugi raz gościł na Campo.

 

Spójność przekonuje, a przekaz prowadzi do dobra, a konkretnie do Boga. I taki wydaje mi się kierunek rozpoczętego w Czerwińsku spotkania młodych.

m.

 

Płyty zespołu STRONAB kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

campo_bosco_2015 (2)

 

Może Ci się również spodoba