Certyfikaty dla salek od „Chrześcijańskiego Grania”

fundacja_chg_logo

 

100 certyfikatów zostanie przyznanych salkom muzycznym poprzez fundację „Chrześcijańskie Granie”, która od czerwca tego roku działa na warszawskich Bielanach. Pierwsze dyplomy zostaną wręczone już w najbliższą sobotę 19 września w Ostródzie podczas I konferencji „Grajmy Chrześcijańskie Granie w każdej parafii”. Rozdanie certyfikatów jest kontynuacją akcji, w której „Chrześcijańskie Granie” promuje rozwój „orlików muzycznych” w Polsce. – informuje serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

„Do tej pory na stronie www.grajmy.chrzescijanskiegranie.pl zostało umieszczonych ponad 20 salek muzycznych, w których odbywają się regularne próby muzyczne. Wiemy, że w każdej diecezji istnieje kilka lub kilkanaście takich miejsc. Poprzez certyfikaty chcemy dotrzeć do nich i zaproponować współpracę. Chcemy wyróżnić najciekawsze miejsca i dowartościować pracę, która już została wykonana w wielu miejscowościach Polski.” – mówią organizatorzy akcji.

 

 

Aby otrzymać dyplom należy spełnić proste kryteria. Są to m.in. opinia proboszcza, opisana wizja oraz dokładny stan danej salki. Ważna jest również komunikacja z „Chrześcijańskim Graniem”. Organizatorzy chcą, aby salki muzyczne były miejscami przede wszystkim modlitwy, spotkania oraz przestrzegania wartości zapisanych w Dekalogu. Dlatego proponują scholom i zespołom ćwiczącym w tych miejscach rekolekcje, warsztaty, przeglądy oraz festiwale muzyki chrześcijańskiej. W planach fundacji jest również zlot, na którym będzie możliwa wymiana doświadczeń.

 

Więcej informacji na temat certyfikatów można uzyskać pod mailem: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl. Fundację „Chrześcijańskie Granie” można wspierać poprzez dobrowolne wpłaty poprzez konto: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Może Ci się również spodoba