Festiwal Życia 2015 – dzień trzeci [relacja]

Festiwal Życia 2015 - Kodeń

Środa – kolejny dzień na Festiwalu Życia 2015! Tym razem uczestników trzeba było budzić i na polu namiotowym punktualnie o 7:00 rozległa się muzyka. Czyżby Dzień Sportu tak bardzo ich zmęczył?

 
Wszyscy (niektórzy zaspani, inni nie) ruszyli na poranne modlitwy, podczas których odbyła się jedna z konferencji, wygłoszonych przez księdza Łukasza Walaszka z Katowic. Opowiadał nam on o świętym Augustynie, który namawiał do nawrócenia, a od pewnego momentu swojego życia nie popełnił żadnego grzechu ciężkiego i oddał się całkowicie Bogu w posługę.

 

Po śniadaniu wszyscy udali się na drugą część konferencji, a następnie wyruszyli na pielgrzymi szlak do miejscowości Kostomłoty, gdzie odbyła się Msza święta w cerkwi unickiej w obrządku bizantyjsko-słowiańskim. Wszyscy wędrowali ramię w ramię w upale i ze śpiewem na ustach i radością w sercach. Po Eucharystii na uczestników Festiwalu czekał kompot (ze szczawiem zerwanym z cmentarza, jak żartował tamtejszy proboszcz) i obiad.

 

festiwal_zycia_2015_sroda2

 

Po objedzie odbyła modlitwa koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie posłuchaliśmy ostatnią – 3 część konferencji. Po krótkim odpoczynku, wszyscy udali się w drogę powrotną do Kodnia.

Wieczorem na polu namiotowym został rozstawiony specjalny ekran, na którym wyświetlono film “Biała sukienka”. Następnie wszyscy udali się na spoczynek aby aktywnie uczestniczyć w warsztatach, które odbędą się jutro (czwartek).

Festiwal  Życia 2015 w Kodniu trwa już od wtorku. Zobaczcie i poczytajcie jak było wczoraj i przedwczoraj

festiwal_zycia_2015_sroda3

tekst i foto: mat.org

Może Ci się również spodoba