Gniew pełen gwiazd – II dzień festiwalu!

fot. Radio Głos

fot. Radio Głos

Zakończył się drugi dzień Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie. Wśród gwiazd, które wystąpiły w sobotni wieczór znalazły się 3 wokalistki: Beata Bednarz, Ania Szarmach i Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Największa jednak gwiazda pojawiła się o wiele wcześniej. Po 10.00 na Eucharystii na placu przed Zamkiem zebrało się kilkaset uczestników warsztatów oraz grupa mieszkańców Gniewu. Słowo do zebranych wygłosił ks. Bp Grzegorz Ryś z Krakowa. Najważniejszą osobą jednak był Jezus Chrystus. 

 

Na Niego na Mszy Świętej, podobnie jak i podczas spotkania wskazywał przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. nowej ewangelizacji. W prostych, ale trafiających w sedno słowach ks. Bp Ryś odpowiadał na pytania uczestników warsztatów muzyki gospel m.in. na temat nowej ewangelizacji w Kościele, katechezy w szkole czy roli muzyki gospel w głoszeniu Dobrej Nowiny. Odpowiedzi księdza biskupa inspirowały i wskazywały na doświadczenie wiary bez którego trudno jest głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa. W słowie ks. biskupa nie mogło zabraknąć odniesień do święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jej zaśnięcie jest dla nas nadzieję, że śmierć nie jest końcem życia człowieka – wskazywał hierarcha.

 

o Nadziei płynącej z wiary nie zabrakło w trakcie występu Beaty Bednarz, która zaprezentowała się jako pierwsza podczas festiwalowego wieczoru. Poza krótkim świadectwem przemiany życia – piosenkarka wykonała najpopularniejsze utwory zarówno ze swojego autorskiego materiału, jak i piosenek śpiewanych z TGD. Artystce na scenie towarzyszył młodzieżowy chór Joseph Band. Był to jeden z lepszych występów tego wieczoru. W koncercie Beaty Bednarzy zabrakło świeżości, ale talentu i wspaniałego, uwielbieniowego klimatu nie można jej odmówić.

 

Po jednym z najlepszych kobiecych głosów w Polsce przyszedł czas na znakomitą Anię Szarmach, która niestety nie porwała publiki… Za to Beata Kozidrak z Bajmem nie miała problemu z rozbawieniem kilkunastotysięcznej widowni. Plac przed Zamkiem w Gniewie wypełnił się głównie dla lubelskiego zespołu. Niestety Szarmach i Bajm nie zachwycili przekazem wykonywanych piosenek. Na Festiwal Muzyki Gospel wydawało się, że artyści przygotują materiał, który będzie odwoływał się do wartości chrześcijańskim. Niestety momentami był z nimi sprzeczny. Zauważyć mogli Ci, którzy wsłuchali się w popularne teksty choćby ostatniego zespołu grającego w sobotni wieczór Gniewie.

 

Nawet jeśli teksty i przekaz występujących zespołów mógł nie zawsze zachwycać, to radość setek czy tysięcy osób jest najlepszą oceną drugiego dnia festiwalu w Gniewie. Duże nadzieje wiąże z niedzielnymi występami. Czekam na koncerty Franca Mccomba oraz Luxtorpedy. Jestem przekonany, że będzie to mocny, z chrześcijańskim graniem wieczór.

 

fot. Radio Głos

fot. Radio Głos

 

Patron medialny Festiwalu Muzyki Gospel:www.chrzescijanskiegranie.pl

Zdjęcia: Radio Głos

 

Może Ci się również spodoba