Kolędowanie z mocą – Betlejem w Spodku [relacja]

Betlejem w Spodku - Katowice

fot. Wojciech Nowak / mat. prasowe

29 grudnia 2015 roku katowicki Spodek po raz drugi wypełnił się po brzegi rozśpiewaną publicznością i wyjątkowo jasnymi gwiazdami polskiej estrady. Za sprawą koncertu „Betlejem w Spodku” tysiące zgromadzonych udało się w bożonarodzeniową podróż wypełnioną zachwycającą muzyką, wzruszeniami i przeżyciami duchowymi. Na okrągłej scenie 360°, wybudowanej w samym sercu Spodka, wystąpił najważniejszy polki chór gospel TGD pod batutą Piotra Nazaruka oraz jego znamienici goście: Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Kuba Badach, Mietek Szcześniak i Piotr Cugowski z towarzyszeniem Fair Play Quartetu oraz rozśpiewanych dzieci ze Szkółki TGD.

 

Podczas w Betlejem w Spodku usłyszeć można było kolędy z wielu stron świata, m.in. z Ukrainy, Austrii, Francji, Anglii, Wenezueli, Puerto Rico, z krajów Ameryki Północnej i Afryki. Nie zabrakło również polskich kolęd i pastorałek w nowych aranżacjach. W idealnych proporcjach wymieszały się ze sobą tradycja i współczesność, pop, gospel, rock i folk. Koncert rozpoczął hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których organizację wesprze dochód ze sprzedaży biletów.

„Przed chwilą agencje podały, że Betlejem przeniosło się do katowickiego Spodka” – zażartował metropolita katowicki abp. Wiktor Skworc.

Potem było błogosławieństwo, życzenia, wspólne przełamywanie się opłatkiem. Na scenie z życzeniami pojawił się także prezydent Katowic – Marcin Krupa.

 

Betlejem w Spodku - Natalia Niemen

Natalia Niemen // fot. Wojciech Nowak

 

Na pamiątkę wspólnego, rodzinnego kolędowania uczestnicy koncertu otrzymali płytę TGD „Kolędy Świata”, zarejestrowaną podczas pierwszej edycji wydarzenia. Dzięki temu atmosferę i piękną muzykę można było zabrać ze sobą do domu. Jednak wszyscy, którzy w zimowy wieczór u progu Nowego Roku wybrali się do katowickiego Betlejem, zgodnie zapewniają, że wspaniałe wydarzenie na długo zostanie w ich sercach. Wydarzenie jest organizowane przez fundację Bądź jak Jezus.

za: mat. prasowe / foto: Wojciech Nowak

Może Ci się również spodoba