Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

WENISAŻ.MEDYTACJE WIELKANOCNE

2016/03/20

WERNISAŻ MALARSTWA: Zapraszamy na wystawę autorstwa rodowitej góralki Janiny Walczak-Budzicz, której dorobek artystyczny był prezentowany na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za zagranicą m.in. w Japonii, Kanadzie, Norwegii i Chinach. Wernisaż z autorką i góralskim zespołem muzycznym w składzie: Paweł Gacek – prym, Jakub Czernik – sekund, Wojciech Łukasz – II sekund, Stanisław Zatłoka – basy odbędzie się w Galerii Krużganek przy ul.Dewajtis 3, wejście A w Warszawie w Niedzielę Palmową (20 marca) o 13.15. – informuje serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Wystawa jest otwarta dla publiczności od 18 marca do 3 maja A.D.2016. Codziennie w godz. 8-20. DOBRE MIEJSCE wej. A Galeria Krużganek ul. Dewajtis 3, Warszawa WSTĘP WOLNY.Więcej na www.dobremiejsce.org

 

Chrześcijańskie Granie poleca na Wielki Post: Pieśni Postne – Antoniny Krzysztoń, Pasję Miłości – Beaty Bednarz i El Camino – Miłość Niepojętą (Droga Krzyżowa)

 

Wystawa malarstwa na szkle z Zakopanego autorstwa Janiny Walczak-Budzicz. Urodzona w 1950 r. w Zakopanem jest mocno związana z góralską tradycją, sztuką plastyczną i literaturą. Pisze prozą i wierszem od 1969 r., na szkle maluje od 1975 r. Popularnej na Podhalu techniki malowania na szkle nauczył ją pierwszy Mąż – Zdzisław Walczak, nieżyjący już znany i szanowany zakopiański twórca ludowy.Dorobek artystyczny Janiny Walczakowej – Budzicz był prezentowany na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju (Zakopane, Warszawa, Białystok, Kazimierz n/Wisłą, Radom, Toruń, Zielona Góra, Łódź, Wrocław, Kalisz, Kraków, Rabka, Częstochowa, Lublin, Wągrowiec, Szczecin, Katowice) i za granicą (Norwegia, Rosja, Niemcy, Austria, Francja, Kanada, Japonia, Chiny- Pekin, Peru-Lima oraz Słowacja – Nitra, Detva, Puchov, Stary Smokovec, Tatranska Lomnica, Terchova – na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Janošikove Dni”).

Janina Walczakowa-Budzicz jest również uznaną poetką, publicystką i działaczką społeczną. Pisze gwarą i językiem literackim, także po słowacku. Twórczość malarska Janiny Walczakowej-Budzicz uhonorowana została wielokrotnie nagrodami w konkursach krajowych i międzynarodowych. Dwukrotnie otrzymała stypendium twórcze od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz od Ministra Kultury. Za działalność artystyczną i społeczną otrzymała odznaczenia: Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za całokształt twórczości i propagowanie kultury ludowej, odznakę Zasłużony Działacz Kultury oraz Zasłużony dla Związku Podhalan i Regionu Podhala. W 2004r. otrzymała prestiżową Nagrodę im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej i całokształt pracy w tej dziedzinie.

DOBRE MIEJSCE wej. A, Galeria Krużganek,
ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa.

 

Wernisaż malarstwa już 20 marca!!!

 

Za: www.chrzescijanskiegranie.pl

Szczegóły

Data:
2016/03/20
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Miejsce bez nazwy
Warszawa, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo