Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

AmenBand Reaktywacja w PR3 – koncert radiowy

2014/11/02

Zapraszamy do słuchania koncertu w Trójce promującego najnowszą płytę (EP) zespołu AmenBand, założonego w latach 90. przez wybitnego kontrabasistę jazzowego Andrzeja Cudzicha (1960-2003), a aktualnie reaktywowanego przez Fundację im. Andrzeja Cudzicha. Gościnnie wystąpi saksofonista MACIEJ SIKAŁA!AmenBand wystąpi w studiu im. Agnieszki Osieckiej 2 listopada (niedziela) o godz. 20.05

 

Słuchaj koncertu:
www.polskieradio.pl/9,Trojka

Posłuchaj singla promocyjnego:
www.youtube.com/watch?v=GMUyr-CTgvY

 

„To muzyka wiecznie młoda. Wymaga tego, by usłyszał ją świat i nowe pokolenia” – mówi Mikołaj Budniak, lider formacji. Płyta „Reaktywacja” przynosi całkiem nowe brzmienia. Znajdziemy tam dwa utwory znane z wcześniejszej działalności zespołu, ale wykonane w zupełnie innej odsłonie muzycznej, jak i dwie nowości.

Mimo że młodzi artyści wzorowali się na założycielu AmenBandu, znanym głównie z ambitnej muzyki jazzowej, to jednak tu utwory brzmią raczej pop-rockowo. „To nie będzie już AmenBand z lat 90. To była jednak muzyka dla wyszukanego odbiorcy, dużo tam jest elementów jazzu, gospel, soulu. My chcemy się otwierać na nowe…” – tłumaczy Katarzyna Cudzich-Budniak, Wiceprezes Fundacji, prywatnie córka Andrzeja Cudzicha.

Dlatego na krążku usłyszeć można inspiracje współczesnymi formacjami: zespołu Coldplay oraz chrześcijańskiej megagwiazdy, Hillsong United. „Uważamy, że na naszym rodzimym rynku brakuje muzyki rozrywkowej, która mówi o Bogu. Nasza działalność ma tę lukę uzupełnić. Chcemy trafić do młodzieży z nową jakością” – mówi Budniak.

Skład zespołu:
Maciej Sikała – saksofon (gościnnie)
Kasia Blat, Agnieszka Nowicka-Cudzich, Przemek Kleczkowski, Łukasz Wicher – wokal oraz Agnieszka Zięcik i Joachim Ryczek (uczestnicy Projektu Pomostowego 2014)
Łukasz Belcyr – gitara
Grzegorz Sykulski – intrumenty klawiszowe
Michał Wierba – fortepian
Mikołaj Budniak – bas
Piotr Maria Budniak – perkusja

Prapremiera płyty (wraz z przedsprzedażą):
Płock – Orlen Arena (Wiara w biznesie)
25 października br., godz. 13.30

 

Szczegóły

Data:
2014/11/02
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo