Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Bogu Dźwięki – Białystok // warsztaty muzyczne i koncert uwielbienia

2016/06/09 - 2016/06/12

Darmowy – 60 PLN
Bogu Dźwięki 2016 - Białystok

Bogu Dźwięki to cykliczna impreza (organizowana w drugą niedzielę czerwca przed białostocka Katedrą) w rocznicę pobytu na ziemi białostockiej Papieża Jana Pawła II i ustanowienia Metropolii Białostockiej. Pierwsza edycja odbyła się w 20-lecie ustanowienia Metropolii Białostockiej w 2012 roku. Koncert został bardzo dobrze odebrany przez publiczność, co skłoniło organizatorów do kontynuowania wydarzenia. W dniach 9 – 12 czerwca odbywać się będą warsztaty, które zakończą się 12 czerwca koncertem uwielbienia oraz Marszem Dla Życia i Rodziny oraz innym atrakcjami. Koszt warsztatów to 60 zł, na pozostałe wydarzenia – wstęp wolny.

 

Koncert poprzedzają Wokalne Warsztaty Uwielbienia „Bogu Dźwięki”, przygotowujące chętnych uczestników do wspólnego występu na scenie.

„Zapraszamy wszystkich uzdolnionych muzycznie i pragnących rozwijać swoje talenty wokalne na polu muzyki chrześcijańskiej. W programie: uczenie się pieśni, które zostaną wykonane na scenie podczas uroczystego koncertu finałowego, wspólny śpiew i modlitwa, konferencje i świadectwa, dużo radości i zabawy a przede wszystkim niesamowita atmosfera”. – mówią organizatorzy.

Tegoroczna edycja Warsztatów rozpocznie się 9 czerwca 2016 r. (czwartek) o godz. 15.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A i potrwa przez 3 kolejne dni. Warsztaty poprowadzi Piotr Kurstak, założyciel i lider Akademickiej Scholi Adonai, działającej od kilkunastu lat przy Białostockiej Katedrze, autor tekstów i muzyki wszystkich wykonywanych utworów. Towarzyszyć mu będzie zespół instrumentalistów oraz chór i soliści.

Program warsztatów:

CZWARTEK 9 czerwca

15:00 – 21:00 warsztatowe

PIĄTEK 10 czerwca

8:00 – 18:30 – zajęcia warsztatowe

SOBOTA 11 czerwca

8:00 – 21:00 – zajęcia warsztatowe

NIEDZIELA 12 czerwca

9:30 – Msza Święta w Katedrze

10:30 – rozśpiewanie

11:00 – próba generalna

13:00 – przerwa … (czas wolny do dyspozycji uczestników)

18:00 – próba techniczna instrumentów na scenie

19:00 – próba techniczna całego chóru na scenie

20:30 – uroczysty koncert finałowy pod nazwą „Bogu Dźwięki”

 

Warsztatowe wysiłki wieńczy  Koncert Uwielbienia „BOGU DŹWIĘKI” wykonany wraz z uczestnikami Warsztatów na profesjonalnej scenie przed Katedrą Białostocką, w niedzielę, 12 czerwca 2016 r. o godz. 20.30.

 

Dorobkiem organizatorów jest nagrana i wydana płyta CD z czterema utworami, z których jeden – „Serca gotowe”, stał się hymnem Archidiecezji Białostockiej na Światowe Dni Młodzieży 2016. Obecnie trwają prace nad pełnowymiarowym krążkiem, który ukaże się najprawdopodobniej na przełomie roku.

 

W wydarzenie wpisują się też inne imprezy – Marsz dla Życia i Rodziny, Bieg dla Jezusa, Festyn rodzinny, prezentacje na stoiskach, itp. a to wszystko w ramach  obchodów Białostockich Dni dla Życia i Rodziny. Honorowy patronat objął ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki, Wojewoda Podlaski Bohdan Józef Paszkowski i Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Bogu Dźwięki odbywa się dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Białegostoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Relacje z poprzednich edycji, szczegółowy program, regulamin i zapisy na Warsztaty na naszych stronach internetowych:
www.BoguDzwieki.archibial.pl
www.youtube.com/BoguDzwieki
www.facebook.com/BoguDzwieki

Koncert poprzedzać będą wydarzenia towarzyszące:


12.30 – 15.00 – Marsz dla Życia i Rodziny

Rozpocznie się Mszą Świętą w kościele św. Rocha o godz. 12.30
Następnie przed kościołem św. Rocha:
13:30 – pokaz Orkiestry Dętej, formowanie kolumny marszowej;
14:00 – 15:00 – przemarsz do kościoła katedralnego;

15.00 – 18.00 – Festyn Rodzinny.

Zakończenie „Marszu dla Życia i Rodziny”, występ scholi Winnica, „Bieg dla Jezusa”, gry i zabawy, stoiska prezentacyjne. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i ich rodzin.

19.30 – akademicka Msza Święta w Katedrze.

Szczegóły

Start:
2016/06/09
Koniec:
2016/06/12
Koszt:
Darmowy – 60 PLN
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Białystok
Białystok, Polska + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo