Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Boże Ciało 2016: Zagłębiowski Koncert Uwielbienia EFFATHA

2016/05/26

Zapraszamy mieszkańców Zagłębia oraz wszystkich chętnych do udziału w Zagłębiowskim Koncercie Uwielbienia „Effata” który odbędzie się dnia 26 maja 2016 r. w Boże Ciało w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej o godz. 19.00 pod hasłem: „Wszystko jest możliwe dla tego kto wierzy”. Pamiętajmy, że w dniu Bożego Ciała obchodzimy także Dzień Matki. Uczcijmy to święto wspólnie z naszą zagłębiowską Matką.

 

 

Zagłębiowski Koncert Uwielbienia powstał z inspiracji rzeszowskim koncertem „Jednego Serca Jednego Ducha”, którego pomysłodawcą był Pan Jan Budziaszek (perkusista zespołu Skaldowie). Koncert od kilkunastu lat gromadzi w ten wieczór tysiące ludzi uwielbiających Pana Jezusa. Wiele innych miast Polski poszło w ślady Rzeszowa m.in.: Lublin, Warszawa, Włocławek, Gdańsk, Lubliniec, Opole, a teraz czas na Dąbrowę Górniczą! Pragniemy przyłączyć się do tej sieci uwielbienia Pana Boga.

 

Koncert ma na celu promocję muzyki chrześcijańskiej, ma zachęcić ludzi do czynnego wielbienia Boga poprzez śpiew, taniec i wspólną zabawę. Jest to świetna okazja do spędzenia czasu w gronie rodziny i znajomych, nawiązania nowych znajomości, ale też duchowego przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Koncert skierowany jest do osób w każdym wieku.

 

Na scenie wystąpią soliści, chór i muzycy z diecezji sosnowieckiej, archidiecezji katowickiej i częstochowskiej, którzy wspólnymi siłami stworzyli zespół na potrzeby koncertu uwielbienia. Podczas koncertu wystąpią także dzieci ze świetlicy „U Matki Teresy” prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu oraz z Parafii pw św. Joachima w Sosnowcu. Oprócz tego swoje umiejętności taneczne i aktorskie zaprezentuje diakonia tańca diecezji sosnowieckiej, której moderatorem jest ks. Piotr Pisarczyk.

 

Uroczystość Bożego Ciała to także wspaniała okazja by zrobić coś dobrego dla innych. Zapraszamy na Dzień Dawcy Szpiku, który rozpocznie się o godz. 12.30 na placu przed Bazyliką i potrwa do godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną ofiarować potrzebującym to co najcenniejsze: „ŻYCIE” (prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem).

 

 

Do zostania dawcą szpiku zachęca Fundacja DKMS Polska:

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Z każdym nowym zarejestrowanym potencjalnym Dawcą wzrasta szansa na pokonanie raka krwi! Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy wynosi 1:20 000, a nawet 1: kilku milionów. Cechy tkanki Pacjenta i Dawcy muszą wykazywać niemalże 100-procentową zgodność, aby przeszczepienie się udało. To właśnie sprawia, że poszukiwania są tak trudne.

Każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg lub nie ma dużej nadwagi, może zostać Dawcą. Najważniejsze, aby był w dobrej kondycji fizycznej, nie cierpiał na choroby przewlekłe i nie należał do żadnej z grup ryzyka. Cechy zgodności tkankowej(antygeny HLA) określane są na podstawie wymazu z wewnętrznej części policzka. Wypełniając i podpisując formularz rejestracyjny stajesz się częścią Rodziny DKMS i masz szansę uratować komuś życie. Każdy może pomóc !

 

PRZYJDŹ I ZABIERZ ZE SOBĄ RODZINĘ I ZNAJOMYCH !

Szczegóły

Data:
2016/05/26
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Miejsce bez nazwy
Dąbrowa Górnicza, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo