Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Bydgoszcz: Festiwal Nowe Spojrzenie 2016

2016/05/22

Festiwal Nowe Spojrzenie 2016

Już w niedzielę 22 maja 2016 r. odbędzie się w Bydgoszczy piąta edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie. To imponujące wydarzenie kulturalne o ogólnopolskim zasięgu: poprzednie cztery edycje zgromadziły łącznie kilkanaście tysięcy uczestników z całego kraju. Festiwal działa na trzech płaszczyznach: koncerty zespołów, konferencje z ludźmi kultury i mediów oraz spotkania z pasjonatami.

 

Muzyczną ucztę zapewnią uznani polscy artyści, reprezentujący różne gatunki muzyczne: TSA (polski zespół rockowy, zaliczany do prekursorów heavy metalu w Polsce, którego szalona kariera zaczęła się w 1979 roku w Opolu), Zeus (jeden z czołowych, polskich raperów; ma na koncie kilka płyt, z czego jedna pokryta platyną), Paweł Chustak „chusti” (były wokalistą zespołu „Stróże Poranka”, obecnie występuje w projekcie firmowanym swoim nazwiskiem) oraz zespół One (polski zespół rockowy, który powstał w 2011 roku i na Festiwalu będzie supportował TSA).

 

W czasie koncertów odbędą się także spotkania z ludźmi kultury i mediów, którzy opowiedzą o swoim życiu, pracy i pasjach. Pierwszym z gości jest Jarosław Sokół – polski scenarzysta, anglista, literaturoznawca. Jest ponadto członkiem Polskiej Akademii Filmowej, autorem książek oraz twórcą scenariuszy do których możemy zaliczyć m.in. scenariusz znanego polskiego serialu „Czas honoru”. Drugim gościem, potwierdzającym swoją obecność jest Bogdan „Kryzys” Krzak – człowiek, który wyrwał się z pracy w korporacji by zostać terapeutą i poświęcić swoje życie pomocy ludziom uzależnionym od narkotyków.

Festiwal oferuje atrakcje dla całych rodzin i ludzi w każdym wieku. W tym roku ponownie Festiwal Nowe Spojrzenie rozpocznie się zaraz po przybyciu na teren wokół Bazyliki Mniejszej Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Wtedy też cała zachodnia część terenu festiwalowego zostanie opanowana przez organizatorów Marszu. Na wszystkich czekać będzie piknik rodzinny i moc atrakcji. Poza tym dzięki możliwości wejścia na taras widokowy na kopule Bazyliki uczestnicy Festiwalu będą mieli także wyjątkową okazję podziwiać Bydgoszczy z lotu ptaka.

 

Festiwal odbędzie się na skwerze u zbiegu ulic Berwińskiego i Szymanowskiego – w okolicach bydgoskiej Bazyliki. Rozpoczęcie o godz. 15:00. Wstęp wolny!

 

 

Szczegóły

Data:
2016/05/22
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Miejsce bez nazwy
Bydgoszcz, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo