Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Bytom: koncert Ewa Urygi oraz Big Band – Orkiestra Wojskowa w Bytomiu na Dzień Papieski 2015

2015/10/18

18 października br. (w niedzielę) o godz. 17.30 Prezydent Bytomia serdecznie zaprasza mieszkańców naszego miasta na uroczysty KONCERT PAPIESKI, który odbędzie się w Kościele św. Jacka.

 

W koncercie, który zaprezentowany zostanie z okazji Roku św. Jana Pawła II oraz XV Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny” wystąpią: Ewa Uryga oraz Big Band – Orkiestra Wojskowa w Bytomiu z towarzyszeniem sekcji smyczkowej pod dyrekcją por. Krystiana Siwka oraz Bytomski Chór Gospel pod kierownictwem Henryki Pałus.

 

Poprzez ustanowienie roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II przez Sejm RP tegoroczny Dzień Papieski będzie miał znaczenie szczególne. Jest to bowiem nie tylko dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania, ale również podkreślenie wartości rodziny i wartości naszego rodzimego kraju. Papież Polak mówił, iż chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny.  Jak ogromną wartość ma rodzina podkreślał wielokrotnie, np. w Liście do rodzin z 1994 roku: „ Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą.” Motywem przewodnim wszelkich inicjatyw wzbogacających ten rok, jak zapisano w sejmowej uchwale mają być słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II na Jasnej Górze: „Czuwam – to znaczy czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje…

 

W programie koncertu usłyszymy m.in. utwory z repertuaru takich autorów jak: Donny Hathaway, Robert Kelly, Byron Cage, Whitney Huston, Donnie Mc Clurkin. Pieśni – I love the Lord, Oh Happy day , The Lord Player, I`ll trust you Lord, I belive I can fly oraz utwory religijne, w tym: Pieśń Ducha św. Jana z Krzyża, Barkę, Abba Ojcze, Ave Maria zaśpiewa bytomianka Ewa Uryga – znakomita wokalistka jazzowa i gospel, która należy do elity polskich wokalistek tych nurtów.. Jej głos wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą. Artystki nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie i sugestywnie. Każdy koncert z jej udziałem jest rodzajem misterium, a każdy projekt to wybór serca wsparty talentem, pasją i dążeniem do doskonałości, bez względu na to w jakiej jest ujęty w stylistyce – jazzowej, soulowej, bluesowej czy gospel, gdyż Ewa Uryga dzięki swej wrażliwości i intuicji potrafi odnaleźć się w każdej muzyce. Orkiestra Wojskowa miała już okazję kilkakrotnie towarzyszyć artystce w repertuarze rozrywkowym. Tym razem muzycy, znani z programów przede wszystkim patriotycznych i właśnie rozrywkowych przy udziale zaproszonej na tę okoliczność sekcji smyczkowej wystąpią w zupełnie innej odsłonie.

 

Organizatorem Koncertu Papieskiego jest Urząd Miejski w Bytomiu – Wydział Kultury i Sportu. Współorganizatorami są: obchodząca w tym roku 100-lecie Parafia św. Jacka oraz Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, które wiosną br. przygotowało I Bytomskie Warsztaty Gospel. Chór złożony z mieszkańców Bytomia, uczestników tych właśnie warsztatów także usłyszymy w Kościele 18 października.

Szczegóły

Data:
2015/10/18
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Kościół św. Jacka
Matejki 1
Bytom, Polska
+ Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo