Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dobre Miejsce: pokaz filmu BÓG W KRAKOWIE

2016/06/12

PREMIERA FILMU BÓG W KRAKOWIE NA WARSZAWSKICH BIELANACH

12 czerwca (niedziela) A.D.2016, g. 18:00,bilety 20zł. Film od 12 r.ż.
Na Aulę wpuszczamy publiczność od godz. 17:45.

Bilety do nabycia od 29 maja w Dobrym Miejscu wej.B w godz pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” i od 17:00 w dniu seansu www.chrzescijanskiegranie.pl

Młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące doczekać się potomstwa; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu. Co ich łączy?

Bóg w Krakowie to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Jego akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie.

DOBRE MIEJSCE wej. B; Sala widowiskowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W rolach głównych:
Jerzy Trela
Piotr Cyrwus
Radosław Pazura
Kamilla Baar-Kochańska
Rafał Zawierucha
Edward Lubaszenko
Dorota Pomykała
Jadwiga i Dariusz Basińscy

 

Reżyser o filmie: „(…) W filmie każdy szczegół ma głęboki sens i swoją rację. Na przykład jeśli jeden z moich bohaterów ma podjąć decyzję polityczną, to znajdujemy go przed czarnym krzyżem w katedrze wawelskiej. Ten czarny krzyż ma niezwykłą historię. Modliła się przed nim św. Jadwiga, która była politykiem, królem Polski. W pewnym sensie została ona przymuszona do małżeństwa z Władysławem Jagiełłą. Dzieliło ich wszystko: ogromna różnica wieku, wychowanie, kultura. Jadwiga była zresztą zakochana w Wilhelmie Habsburskim. W tej sytuacji pytała Jezusa, co ma robić. I wtedy – jak głosi tradycja – ta młodziutka dziewczyna usłyszała głos Pana: „Rób, co widzisz”, czyli przyjmij krzyż (…)”

 

reżyseria i scenariusz: Dariusz Regucki
gatunek: obyczajowy/religijny
produkcja: Polska 2016
1 godz. 35 min.

 

Więcej dobrych filmów szukaj na www.chrzescijanskiegranie.pl

Szczegóły

Data:
2016/06/12
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Miejsce bez nazwy
Warszawa, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo