Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Święto Młodzieży 2014 – Góra św. Anny

2014/07/21 - 2014/07/26

W lipcu już po raz osiemnasty na Górze Świętej Anny rozpocznie się Święto Młodzieży. Jak co roku franciszkanie z Prowincji Świętej Jadwigi zapraszają młodzież na tygodniowy czas modlitwy i wakacyjnej zabawy. Gośćmi tegorocznej edycji są m.in. Ireneusz Krosny, Bp Antoni Długosz i zespół Porozumienie.

 

 

Tegoroczne spotkanie potrwa od 21 do 26 lipca. Jego temat – A Ty za kogo mnie uważasz – został zaczerpnięty z Ewangelii wg Świętego Mateusza (Mt 16, 15).

„Słowa Jezusa wypowiedziane do Apostołów, są także słowami skierowanymi do każdego z nas. Pragniemy, aby każdy uczestnik Święta Młodzieży odpowiedział sobie na pytanie, kim dla niego jest Chrystus i jakie miejsce zajmuje w jego życiu. Konferencje, kazania, prace  w grupach oraz wieczorne nabożeństwa pomogą dostrzec działającego i obecnego w życiu Boga i znaleźć odpowiedzi na pytania rodzące się w sercach młodych ludzi.” – mówi o. Wiktor Lata OFM, duszpasterz młodzieży, który razem z o. Kamilem Tymeckim OFM organizuje Święto Młodzieży.

Patronat nad wydarzeniem objął serwis i sklep Chrześcijańskie Granie.

 

 

Podczas poszczególnych dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w ciekawych konferencjach prowadzonych przez zaproszonych gości, spotkaniach poruszających problemy młodych ludzi i tematycznych nabożeństwach. Najważniejszym punktem programu będzie codzienna Eucharystia. Gośćmi tegorocznej edycji są: bp Antoni Długosz, ksiądz Mateusz Buczma i Marek Ksieniewicz. Wieczorami na scenie Święta Młodzieży odbędą się koncerty zespołów Porozumienie, Propaganda Dei oraz Podzamek Boys, po raz pierwszy gościem spotkania będzie mim Ireneusz Krosny.

 

Osiemnasta edycja rekolekcji będzie również okazją do wspomnień. Słowo Boże wygłoszą ojcowie franciszkanie, którzy zapoczątkowali dzieło Święta Młodzieży: o. Jarosław Zatoka OFM, o. Cherubin Żyłka OFM, o. Albert Krzywański OFM i o. Emilian Gołąbek OFM.  Ich konferencje poprzedzone będą projekcjami krótkich materiałów archiwalnych, przedstawiających duszpasterzy i uczestników pierwszych Świąt Młodzieży, organizowanych jeszcze w latach 90-tych.

 

Święto Młodzieży 2014
Zapisy na Święto Młodzieży ruszają 2 czerwca i potrwają aż do rozpoczęcia spotkania. W rekolekcjach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia. Zgłoszenia przyjmowane są przez Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań pod numerem 697 639 873.
Więcej informacji oraz szczegółowy plan spotkania można znaleźć na stronie www.swietomlodziezy.com i profilu facebook.com/SwietoMlodziezy

Szczegóły

Start:
2014/07/21
Koniec:
2014/07/26
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży – góra św. Anny
Telefon:
+48 697 639 873
Strona internetowa:
www.swietomlodziezy.com

Miejsce

Sanktuarium
Góra Świętej Anny, + Google Map

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo