Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Historia Marii – Warszawa / pokaz filmu z cyklu Dobre Kino

2016/12/04

15 PLN
Historia Marii

„Historia Marii” – oparty na faktach poruszający film, pokaz rodzinny z dyskusją z cyklu Dobre Kino już 4 grudnia (niedziela) 2016 o godzinie 15:30 w Dobrym Miejscu w Warszawie (ul. Dewajtis 3). Zapraszamy – bilety w cenie 15 zł!

 

Historia Marii to oparty na faktach poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku. Jej przypadek stał się głośny dzięki francuskiemu profesorowi Louisowi Arnouldowi, który w 1910 roku opublikował obszerne stadium na jej temat, zatytułowane Ames en prison (przetłumaczone na angielski jako Imprisoned Souls/Uwięzione dusze). Książka bardzo szybko zyskała popularność, miała wiele wydań i przetłumaczono ją na kilka języków.

Historia Marii porównywana jest przez krytyków do takich filmów, jak: Dzikie dziecko François Truffauta, Cudotwórczyni Arthura Penna, czy Camille Claudel, 1915 Bruno Dumonta. Na uwagę w zasługują tu dwie wybitne kreacje aktorskie. Rolę niepełnosprawnej Marie zagrała niesłysząca, debiutująca na ekranie Ariana Rivoire – młoda dziewczyna, spotkana przez reżysera w instytucie dla osób niedosłyszących, z którym współpracował on podczas zbierania materiałów do filmu. Rolę Siostry Małgorzaty zagrała z kolei Isabelle Carré, która wystąpiła w innym filmie reżysera Romantics Anonymous i nagrodzona została w 2003 roku nagrodą Césara dla Najlepszej Aktorki za rolę w filmie Beautiful Memories.

DOBRE MIEJSCE wej. B ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia od 27.11 w Dobrym Miejscu wej. B w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz godzinę przed seansem w dniu wydarzenia www.chrzescijanskiegranie.pl

Tytuł oryginalny: Marie Heurtin
Premiera: 21 października 2016
Produkcja: Francja, 2014,
Czas trwania: 94 min.
Reżyseria: Jean-Pierre Amèris
Zdjęcia: Virginie Saint-Martin
Producenci: Denis Carot, Sophie Revil
Występują: Isabelle Carré, Ariana Rivoire, Brigitte Catillon, Noémie Churlet

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi filozof, etyk, filmoznawca, wybitny pedagog Pani dr hab. Wanda Kamińska (wykładowca wyższych uczelni, dyrektor pracowni edukacyjnej HIPOKAMP, prywatnie matka trójki dzieci).

historia_marii_foto2

 

Szczegóły

Data:
2016/12/04
Koszt:
15 PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury
Email:
kultura@dobremiejsce.org
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

Miejsce

Dobre Miejsce
ul. Dewajtis 3
Warszawa, 01-815 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo