Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kabaret Pod Egidą – Warszawa / Jan Pietrzak i przyjaciele „Niech żyje Polska”

2017/01/29

55 PLN
Kabaret Pod Egidą - Jan Pietrzak

Kabaret Pod Egidą po raz kolejny w Dobrym Miejscu w Warszawie (ul. Dewajtis 3).  Już 29 stycznia 2017 (niedziela) o 17.00 Jan Pietrzak z przyjaciółmi wystąpi na scenie. W programie „Niech żyje Polska!” znajdziemy wszystko to najlepsze w kabarecie. Dowcip słowny, sytuacyjny i dobre piosenki. Zapraszamy! Bilety: 55 zł do kupienia w Chrześcijańskim Graniu (ul. Dewajtis 3, wejście B).

Zobacz też: Betlejem w Warszawie 2017 / TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Mate.O, Piotr Cugowski

 

Uwaga! Kolejny występ kabaretu – 25 marca 2017 o 18.00 w Dobrym Miejscu!

Kabaret Pod Egidą – Warszawa / Dobre Miejsce – Pół wieku śmiechu

 

Bilety w cenie 55 zł – numerowane fotele! Bilety do nabycia od 22.12 w Dobrym Miejscu wej. „B” w godz pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” (nieczynne w piątki! pon-czw czynne w godzinach: 9:00-16:30 oraz godzinę przed wydarzeniami biletowanymi Dobrego Miejsca oraz od 16:00 w dniu koncertu). Sprzedaż tylko stacjonarna – brak możliwości rezerwacji miejsc.

Na scenie Dobrego Miejsca usłyszymy komentarze do aktualnych wydarzeń w naszej Ojczyźnie w wykonaniu Jana Pietrzaka, któremu towarzyszyć będą znakomici artyści:

– Ewa Dałkowska
– Marta Kostur
– Marcin Wolski
– Ryszard Makowski
– Paweł Dłużewski
– Stanisław Klawe
– Bartek Kurowski

CZAS TRWANIA KONCERTU: OKOŁO 1 godz. 30 min.

Miejsce: Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. „B” Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki
Wstęp: 55 zł (numerowane fotele)

Kabaret „Pod Egidą”

Powstał jesienią 1967 roku jako artystyczna kontynuacja studenckiego kabaretu Hybrydy. Patronowały zespołowi Stołeczna Estrada i Program 3 Polskiego Radia. Siedzibą kabaretu w latach 67-75 był pałacyk Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych przy ulicy Chmielnej 5. Rozpoczęcie działalności kabaretu datuje się na10 lutego 68 roku, ponieważ przez kilka miesięcy trwało uzgadnianie tekstów z cenzurą. Filarami pierwszej edycji, poza liderem Janem Pietrzakiem, byli Jonasz Kofta, Adam Kreczmar, Jan Raczkowski, Krzysztof Paszek, Hanna Okuniewicz, Barbara Kraftówna, Anna Prucnal, Kazimierz Rudzki, Wojciech Siemian, Wojciech Brzozowicz, oraz Jan Stanisławski.

Cechą charakterystyczna kabaretu pod Egidą odróżniającą go od innych tego typu zespołów jest odważne poszukiwanie prawdy w życiu publicznym, piętnowanie zakłamania i ostre satyryczne widzenie rzeczywistości. W latach 90-tych kabaret dysponował dwoma stałymi lokalami w Krakowie i Bytomiu. W Warszawie uzyskanie stałej siedziby dla Kabaretu pod Egida w dalszym ciągu jest niemożliwe. Poza osobami wymienionymi powyżej, znaczący wpływ na artystyczny wyraz kabaretu Pod Egidą mieli następujący artyści: Andrzej Szczepkowski, Krystyna Sienkiewicz, Danuta Rinn, Renata Zarębska, Agnieszka Fatyga, Emilian Kamiński, Jacek Kaczmarski, Marcin Wolski, Stanisław Klawe, Marcin Daniec, Maciej Damięcki, Krzysztof Heering oraz Krzysztof Piasecki. Kabaret pod Egidą aktualnie występuje w różnych składach od trzech do siedmiu osób w całej Polsce i w środowiskach polonijnych.

Szczegóły

Data:
2017/01/29
Koszt:
55 PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury
Email:
kultura@dobremiejsce.org
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

Miejsce

Dobre Miejsce
ul. Dewajtis 3
Warszawa, 01-815 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.dobremiejsce.org

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo