Małgorzata Hutek - PSALMY

 

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kaszubski Festiwal Ewangelizacyjny – KANAAN

2016/07/25 - 2016/07/27

Darmowy
Zespół KANAAN zagra podczas Kaszubskiego Festiwalu Ewangelizacyjnego. W dniach 25-27 lipca od 14.00 d0 21.00 nad Bałtykiem. Koncerty zespołu ok. 19.15 – zapraszamy:
Kaszubski Festiwal Ewangelizacyjny – daty:
25 lipca (poniedziałek) – Jastarnia (przy Molo)
26 lipca (wtorek) – Kuźnica (Port Rybacki)
27 lipca (środa) – Jurata (Park Miejski)

 

Kanaan - Jurata

 

Zespół KANAAN zadebiutował w grudniu 2011. Do tej pory wystąpił m.in. na festiwalu Debiuty 2013 (Nagroda Jury, Nagroda Publiczności), na festiwalu Chrześcijańskie Granie (Złoty Krążek) i na Gospel Festiwal na zamku w Gniewie. 14 września 2014 roku zaprezentowali swój nowy materiał „Trzy Sny”, który niebawem ukaże się na płycie.

 

„Nowy repertuar to bardzo intymna duchowa podróż. Słuchacze na pewno znajdą w niej bez trudu ślady moich muzycznych fascynacji: Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Sting, Adam Nowak i zespół Raz Dwa Trzy – to artyści, których wrażliwość i wyobraźnia są tą krainą, w której najlepiej się czuję. Teksty, zdaniem niektórych, „mają uzasadnioną pretensję do bycia poezją”. Ale nie jest to poezja tkliwa. Ktoś stwierdził, że „trafia go ona prosto w serce i wypływa oczami”. Mam nadzieję, że właśnie taka ona jest. Do-tkliwa.” – Kuba Kornacki

 

ZAPROŚ KANAAN NA KONCERT, SPOTKANIE:

Katarzyna Leszczyńska
managerkanaan@gmail.com
tel. 602636405

FACEBOOK:
www.facebook.com/kubakanaan

 

Płytę zespołu Kanaan można kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Kanaan … sami mówią o sobie tak:
Gramy we wszystkich muzycznych kolorach świata, zapamiętale i namiętnie, o TYM co nad nami.

 

I nie są gołosłowni. W przypadku tego zespołu jedno jest pewne, że… nic nie jest pewne. Lider, Kuba Kornacki, wciąż kipi od pomysłów i co chwila sięga gdzie indziej. Wystarczy przesłuchać ich pierwszą płytę („Tato” – 2013), by zachłysnąć tą różnorodnością. Funk, pop, muzyka świata, bossa nova, calypso, jazz, a i zdarzyła się renesansowa ballada – gejzer stylów, gejzer pomysłów. A jeśli ktoś myśli, że w pierwszym krążku Kanaan pokazał całą swoją różnorodność – nic podobnego. O ile w płycie „Tato” można wyczuć przyprawy z całego świata, o tyle ich nowy program „Trzy sny” – to podróż na inną planetę. Ukazał się już w sieci „Wojownik”, który daje wyobrażenie, jak rozległe są obszary poszukiwań muzycznych Kanaanu.

 

Wspólnym mianownikiem są znakomici wykonawcy, jazzmani z najwyższej półki w kraju:
Cezary Paciorek (instr. klawiszowe, akordeon),
Maciek Afanasjew (skrzypce),
Grzegorz Nadolny (bas),
Grzegorz Lewandowski (bębny)
Irek Kaczmar (bas,perkusjonalia…)
Mateusz Otczyk (gitara)
Śpiewają:
Małgosia Kornacka, Miriam i Piotr Kornaccy, Paulina Grochowska, Oksana Terefenko, Marta Kruczkowska.

 

Kuba Kornacki, spiritus movens zespołu, to zawodowy aktor, absolwent krakowskiej PWST (1997).
W 2008 r. odszedł z teatru aby poszukiwać nowej drogi. Od tamtej pory mówi ze sceny własnymi słowami – i ciągle o tym samym: o Bożej Miłości. Po latach spędzonych na scenie, gdzie temat Boga niemal stał się tematem tabu, ciągle na nowo odkrywa, że właśnie Boża Miłość może być najwspanialszym, wciąż bijącym źródłem artystycznych inspiracji.

 

 

Szczegóły

Start:
2016/07/25
Koniec:
2016/07/27
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

chrzescijanskie granie_logo_malutkie

Jeśli chcesz znaleźć płyty tego i innych wykonawców – wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl – największy sklep z dobrą muzyką w Polsce.

Play&Pray - Królestwo